Városlista
2022. július 2, szombat - Ottó

Hírek

2022. Május 18. 18:45, szerda | Helyi sport

Kiskunfélegyházi triatlonosok újabb nemzetközi sikere

Kiskunfélegyházi triatlonosok újabb nemzetközi sikere

Az elmúlt hétvégén az olaszországi, tengerparti Caorleban rendeztek Európa Kupát junior korú triatlonosoknak, melyre a Magyar Triatlon Szövetség három kiskunfélegyházi 3K SE-s triatlonost is meghívott jó eredményeik okán.

Ugyanis Papp Laura idén már két országos bajnoki címmel rendelkezik, Trungel-Nagy Zalán az elmúlt évben minden versenyét megnyerte, Trungel-Nagy Kolos pedig tavaly ősszel IFJÚSÁGI EURÓPA BAJNOK lett.

A verseny nyílt Európa kupa volt így a világ minden tájáról jöttek versenyzők Dél-Afrikától, Ausztrálián, Új-Zélandontúl Mexikókóból, Kazahsztánból és a triatlonban nagyon jó európai országokból egyaránt. Így aztán rendkívül erős mezőny gyűlt össze.Zalán még első éves ifi, ezért a juniorok között a tisztes helytállás és a tapasztalatszerzés volt a célja. Ennek ellenére rendkívül magabiztosan versenyzett az elődöntőben, és a váltóban is a csapat egyik legerősebb tagja volt. Kolostól jó helyezést várt a válogatott szakvezetése. Az elődöntőből második helyen jutott tovább, a döntőben a világ legjobbjai között 6. helyet szerezte meg, ezzel ő lett a legeredményesebb magyar versenyző. A másik két magyar fiú a huszadik hely környékén ért be. Papp Laurának már megvan a repülőjegye a jövő heti Európa Bajnokságra, így tőle a jó helyezés mellett óvatosságot is kért a szakvezetés. Futamában tizenegyedik lett. Váltóban Kolossal együtt az „A” csapatban kaptak helyet, melyet végül az előkelő 5. helyen hoztak be a célba.

Felkészítő edzők: Kornokovics Györgyi és Bozsó István

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2022. Június 29. 09:34, szerda | Helyi sport

Három félegyházi arany és három bronz a Tenisz Vidék Bajnokságon

Június 14-20-ig rendezték meg Baján a Homelux Országos Tenisz Vidék Bajnokságot a 12 és 14 éves korosztály számára.

2022. Június 24. 06:00, péntek | Helyi sport

Az ingergazdag TRIATLON világa a Joggingnál

A Jogging Plus Egyesület éveleji közgyűlésén Németh László elnök és Kószó Éva az egyesület titkára tájékoztatta a szülőket az elmúlt év gazdálkodásáról, eredményeiről és az idei év programnaptárjáról.

2022. Június 16. 10:44, csütörtök | Helyi sport

Ismét a dobogó legfelső fokára állhattak a 3K SE triatlonosai

Az elmúlt hétvégén (2022. június 11-12-én) rendezték meg a VIII. BÚI Lengyeltóti Triatlon Országos Ranglista Versenyt, ahol a 3K Sportegyesület is képviseltette magát.

2022. Június 15. 19:20, szerda | Helyi sport

Ismét a dobogó legfelső fokára állhattak a 3K SE triatlonosai

Az elmúlt hétvégén (2022. június 11-12-én) rendezték meg a VIII. BÚI Lengyeltóti Triatlon Országos Ranglista Versenyt, ahol a 3K Sportegyesület is képviseltette magát.