2024. április 16, kedd - Csongor

2011. Augusztus 29. 14:45, hétfő | Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online

Kővágó és Fazekas sem jutott be a diszkoszvetés döntőjébe

A dél-koreai Teguban zajló atlétikai világbajnokságon magyar versenyző nélkül rendezik meg a férfi diszkoszvetés fináléját, pedig Kővágó Zoltán és Fazekas Róbert is ott volt a mezőnyben.

Kővágó 62.16 métere azonban csak a 15. helyhez volt elég a selejtezőben, 22 centiméterrel maradt el a 12., még döntőt érő helyen végző brit Brett Morse-tól. A magyar atléta elsőre 58.14-t dobott, utána jött a 62.16, végül érvénytelen kísérlettel zárta a selejtezőt. Fazekasnak három érvénytelen kísérlete volt.

Különösen Kővágó búcsúja fájó, hiszen 69.50-nel övé a világ idei legjobbja, atlétánktól így joggal vártunk legalább egy dobogós helyezést, de még a végső győzelem sem volt elképzelhetetlen.

A női hétpróbázók 28 fős mezőnyében Farkas Györgyi a 100 méteres gátfutásban 14.32 másodperces időeredménnyel (934 pont) az utolsó helyen zárt, azt követően magasugrásban viszont javított.

A magasugrásban aztán javított és 180 centiméteres idei legjobbjával hatos holtversenyben a tizedik helyen zárta ezt a számot. Az itt megszerzett 978 pont azt jelenti, hogy összesítésben 1912 ponttal a 24. helyről várhatja a folytatást. Ma még a súlylökést és a 200 méteres síkfutást rendezik meg.

A mai versenynapon hat döntőt rendeznek a vb-n, a férfiak kalapácsvetésében Pars Krisztián révén leszünk érintettek magyar idő szerint 12.15-től.