2024. április 30, kedd - Katalin, Kitti

2015. Február 02. 20:24, hétfő | Helyi
Forrás: ÁNTSZ

Látogatási tilalom a megye összes kórházában

Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve a következő kórházakban rendelt el látogatási tilalmat 2015. február 3-tól.

A Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve a következő kórházakban rendelt el látogatási tilalmat 2015. február 3-tól: Bács-Kiskun Megyei Kórház (6000 Kecskemét, Nyíri u. 38.), Bács-Kiskun Megyei Kórház Kalocsai Telephelye (6300 Kalocsa, Kossuth L. u. 34-36.), Bács-Kiskun Megyei Kórház Kiskunfélegyházi Telephelye (6300 Kiskunfélegyháza, Fadrusz J. u. 4.). A látogatási tilalom az egész kórházra kiterjed, kivéve:

1./ Súlyos állapotú beteget az osztályvezető főorvos írásos engedélyével egy hozzátartozó látogathat. Az erre vonatkozó kérést az előre elkészített, és a Portaszolgálatnál kérhető nyomtatvány kitöltése utána a Gondnokságon keresztül lehet kérni.

2./ Az ún. "apás szülések" esetén csak olyan édesapa tartózkodhat a szülőszobában, aki írásos igazolást hoz arról, hogy az influenza elleni védőoltást felvette és emellett a kórlapban az aláírásával igazolja, hogy influenzára, vagy influenzaszerű megbetegedésre utaló tünete nincs. A bejegyzést a szülést végző orvosnak is el kell látni aláírásával, és az édesapa panaszmentes állapotáról meg kell győződnie.

A Bajai Szent Rókus Kórház (6500 Baja, Rókus u. 10.) kórház vezetője saját hatáskörében látogatási tilalmat rendelt el 2015. január 28-tól a Szülészet-Nőgyógyászati Osztályon és a Gyermekosztályon (részleges látogatási tilalom).

Teljes látogatási tilalmat rendeltek el a Kiskunhalasi Semmelweis Kórház (6400 Kiskunhalas, Dr. Monszpart L.u. 1.) valamennyi osztályán/részlegén 2015. február 2-től.

2024. Április 30. 06:00, kedd | Helyi

A fészkelő erdei fülesbaglyok állományának felmérésében segíthet a lakosság

Az erdei fülesbaglyok fészkelő állományának felmérésében kéri a lakosság segítségét a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból