Városlista
2026. március 16, hétfő - Henrietta

Hírek

2016. Március 20. 06:32, vasárnap | Helyi
Forrás: Adrienn

Ma a Boldogság Nemzetközi Napja van!

Ma a Boldogság Nemzetközi Napja van!

Városunk a Jobb Veled a Világ Alapítvány helyi boldogság klubjának köszönhetően méltóképpen ünnepli meg e jeles eseményt.

Ma (március 20-án) 10 és 11 óra között keresd a piros ruhás Boldogságklub tagokat a Béke téri piac környékén! Ajándékban lesz részetek! Az apróságnak tűnő dolgok, mint például a mosoly, ölelés, pillanatnyi boldogság, óriásiak lesznek, ha személyesen átéled őket! Próbáld ki és tedd meg az első lépést a boldogság felé vezető utadon! Add át Magad a pillanatnak!

Az ENSZ Közgyűlése 2012 júniusában nyilvánította a boldogság nemzetközi napjává március 20-át.

A Közgyűlés hangsúlyozta, hogy a "boldogság keresése az emberi lét egyik alapvető célja". A dokumentum egyben felszólítja az ENSZ 193 tagországát, hogy "megfelelő módon" ünnepeljék március 20-án a boldogság napját.
A boldogság pozitív érzelmekkel jellemezhető mentális állapot, amely a megelégedettségtől az egészen intenzív örömérzésig terjedhet. A boldogságnak, mint a legtöbb alapvető emberi érzelemnek, számos biológiai, pszichológiai, vallási és filozófiai magyarázata, megközelítése létezik, amelyek megkísérlik definiálni magát a boldogságot, illetve iránymutatást adni arra, hogy érhetjük el vagy honnan ered.

A boldogságot nem csak állapotnak, hanem egy folyamatnak is lehet érteni. Ebben a megközelítésben a boldogság egy út a céljaink felé. Egy folyamat. Ugyanis nem létezik boldogság, boldog ember, cél-célok nélkül! A célok felé haladva az akadályokat leküzdve lehet boldog az ember. Nincs célok és akadályok nélküli boldogság! Mindkettő kell hozzá!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi

Álvásárlással csalták csapdába

Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.

2026. Március 14. 18:40, szombat | Helyi

Magyarok Vására Kiskunhalason

2026. március 15-én nagykorúvá válik a kiskunhalasi Magyarok Vására.

2026. Március 09. 20:22, hétfő | Helyi

Kapcsoljon, hogy hazaérjen!

Március 9–15. között országszerte fokozott ellenőrzés az utakon.