Hírek
2019. Június 05. 00:00, szerda |
Helyi
Forrás: MTI
Ma van a környezetvédelmi világnap
Az ENSZ 1972. óta ünnepli június 5-én a környezetvédelmi világnapot.
A több mint 40 éve kijelölt nap minden évben a környezeti értékek fontosságára hívja fel a figyelmet - olvasható a WWF Magyarország világnapra kiadott közleményében.
A klímakutatók évtizedek óta kongatják a vészharangot, a 2009 óta minden év végén megtartott klímacsúcs a világ döntéshozóit hozza össze, hogy valódi megoldások szülessenek. Ennek eredményeként a vállalatok felelős, fenntartható termelése előtérbe került és nap mint nap új, innovatív zöld technológiák jönnek létre a világban, hogy a Föld erőforrásainak kihasználására közös megoldást találjanak.
Az Európai Bizottság jelenleg az európai természetvédelem alapjait jelentő két legfontosabb irányelvet kérdőjelezi meg, a gyors gazdasági haszon érdekei miatt. A kérdésről társadalmi konzultáció zajlik. Az Európai Bizottságnak július 24-ig bárki elküldheti a véleményét a témával kapcsolatosan. A civil természetvédelmi szervezetek Európa szerte megmozdultak az ügyben és eddig csaknem 200 ezer aláírás gyűlt össze.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 19. 10:15, csütörtök | Helyi
Áprilisban indul az idei szezon a Kecskeméti kisvasúton
2026-ban is áprilisban kezdetét veszi a szezon a Kecskeméti Kisvasúton és a hozzá kapcsolódó hajtánypályán.
2026. Március 19. 10:11, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Március 18. 10:53, szerda | Helyi
Lassú turizmus és csúcstechnológia – erdélyi szakmai úton a Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum tanárai
2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi
Álvásárlással csalták csapdába
Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.
