Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2017. Február 04. 05:00, szombat | Sport
Forrás: mti

Magyar válogatott lehet a vízilabdázó Alex Giorgetti

Magyar válogatott lehet a vízilabdázó Alex Giorgetti

A magyar vízilabda-válogatottban szerepelhet Alex Giorgetti, ha erre a nemzetközi szövetség (FINA) jóváhagyását adja.

Az olasz-magyar kettős állampolgárságú Giorgetti Budapesten született, de Olaszországban lett ismert játékos. Az olasz válogatottal - amelyben több mint 250-szer szerepelt - világbajnokságot nyert, valamint olimpiai ezüstérmet és Eb-bronzot szerzett. A hazai szövetség (MVLSZ) honlapjának beszámolója szerint a pólós azonban nemrégiben bejelentette, hogy nem játszik többet az olasz nemzeti csapatban. Közben tudatta Märcz Tamás szövetségi kapitánnyal, hogy érdekelné a magyar válogatottság.

"Alex Giorgetti az elmúlt hetekben írásban jelezte felém, hogy szívesen játszana a magyar vízilabda-válogatottban, miután az olaszban már nem kíván szerepelni" - idézte az MVLSZ honlapja Märcz Tamást, aki hozzátette, hogy a magyar szövetség kikérte az igazolást arról, mikor szerepelt utoljára az olasz együttesben a 29 éves játékos.

"Alex édesanyja magyar, ezért nem magyar állampolgárságot, hanem úgynevezett sportállampolgárság-váltást kell kérvényezni az esetében. Amennyiben megfelel minden kritériumnak, akkor tudjuk benyújtani a kérelmet a FINA felé, s ha jóváhagyják a kérelmet, akkor szerepelhet nálunk" - mondta a magyar szakvezető.

Giorgetti a Savonában, a Florentinában és a Cremonában is szerepelt, majd két részletben nyolc éven keresztül erősítette a világ egyik legjobb klubcsapatát, a Pro Reccót, közben pedig egy évet Debrecenben töltött, ahonnan magyar gólkirályként tért vissza Olaszországba.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 02. 07:33, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte a rangadót

A címvédő Ferencváros egygólos mérkőzésen nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 20. fordulójának vasárnapi rangadóján.

2026. Február 02. 07:25, hétfő | Sport

Női vízilabda Eb - Az izraeliek elleni győzelemmel elődöntős a magyar válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott a várakozásnak megfelelően fölényesen, 22-6-ra nyert vasárnap az izraeli csapat ellen, ezzel elődöntőbe jutott a funchali Európa-bajnokságon.

2026. Február 01. 12:00, vasárnap | Sport

Női vízilabda Eb - Közel az elődöntőhöz a magyar válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott 5-4-re kikapott a címvédő holland csapattól a funchali Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, az egygólos vereséggel azonban elődöntőbe jut, ha vasárnap győz az izraeliek ellen.

2026. Február 01. 08:28, vasárnap | Sport

A Liverpool hátrányból fordítva verte a Newcastle-t