2024. október 18, péntek - Lukács

2013. Augusztus 16. 08:00, péntek | Helyi
Forrás: Ezenanapon

Mai napon

Névnapok és a mai nap jeles eseményei. 2013. 08. 16.

Névnapok:

Ábrahám:
Héber eredetű név. Jelentése a Biblia szerint: "a sokaság atyja". A pátriárka eredeti neve Abirám (Ábrám) volt. A hosszabb névváltozatot akkor kapta, amikor Isten megígérte neki: "népek sokaságának atyjává teszlek."
Október 9, Augusztus 16, Június 15

István:
Görög, német, szláv, magyar eredetű név, régi magyar Istefán változatából. Jelentése virágkoszorú, régen a görögök életében nagyon fontos szerepet játszott a koszorú, ezzel díszítették a házaikat fiúgyermek születésekor, házasságkötéskor. Ez volt a híres harcosoknak, a versenyek győzteseinek és a közéletben kiváló polgároknak a dísze, jutalma. Athénban a hivatali méltóságnak és a sérthetetlenségnek is a jele volt.
Augusztus 3, Augusztus 16, Augusztus 20, Szeptember 2, Szeptember 7, December 26

Szeréna:
Latin eredetű név, a Szerénusz férfinév női párja. Jelentése derős, vidám.
Július 28, Augusztus 16, Szeptember 14

Csépán:
Szláv eredetű név, az István régi magyar alakváltozata.
Augusztus 16, Szeptember 2 Teodor: Görög, német, latin eredetű név, jelentése Isten ajándéka.
Augusztus 16, Szeptember 2, November 9, December 27, December 28

Szerénusz:
Latin eredetű, jelentése derős, nyugodt.
Június 28, Augusztus 2, Augusztus 16, Szeptember 14

Jeles évfordulók:

18 éve ezen a napon a Microsoft cég 12 millió dollárt fizetett a Rolling Stonesnak a Start Me Up című daluk reklámcélú felhasználásáért.

28 éve Malibun házasságot kötött Madonna színésznő, énekesnő és Sean Penn színész. 1989-ben váltak el.

36 éve Gracelandban szívrohamban meghalt Elvis Presley a rock and roll koronázatlan királya.

51 éve a Beatles tagjai kirúgták dobosukat, Peter Bestet, akinek helyére Ringo Starr ült.

98 éve ezen a napon Charles F. Kettering szabadalmaztatta az elektromos önindítót.

2024. Október 16. 12:15, szerda | Helyi

Központban az élelmiszer-pazarlás

A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium Egészségnap keretében emlékezett meg az Élelmezési Világnapról október 16-án.

2024. Október 14. 16:12, hétfő | Helyi

Választókerületi polgármesteri találkozót tartottak Csólyospáloson

Csütörtökön délelőtt Csólyospálos adott otthont Bács-Kiskun vármegye 4. számú választókerület polgármesteri találkozójának.

2024. Október 14. 16:00, hétfő | Helyi

Üzbegisztánról nyílt kiállítása Ujvári Sándor fotóművésznek

Szombaton délután a Lakitelek Népfőiskolán nyílt tárlat Ujvári Sándor fotós Üzbegisztánban készült életképeiből.

2024. Október 13. 11:42, vasárnap | Helyi

Pályaorientációs napot tartott a Mezgé

A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium pályaorientációs napot tartott október 11-én.