Hírek
2013. Május 02. 15:20, csütörtök |
Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny
Május 3-án kezdődik az idei érettségi időszak
A tavaszi érettségi időszak május 3-án kezdődik idén Bács-Kiskun Megyében, a bajai Magyarországi Németek Általános Művelődési Központjában a német nemzetiségi érettségivel
A tavaszi érettségi időszak május 3-án kezdődik idén Bács-Kiskun Megyében, a bajai Magyarországi Németek Általános Művelődési Központjában a német nemzetiségi érettségivel. Ezt követően május 6-án országos szinten elkezdődnek az érettségi vizsgák. Az első héten az úgynevezett „nagy” tárgyakkal: magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem, angol, német, majd május 13-tól folytatódnak a vizsgák a többi tantárggyal. Bács-Kiskun megyében az idén összesen 6871 diák mérettetik meg. A Kormányhivatal által koordinált, emelt szintű érettségi vizsgát három városban, összesen hat helyszínen tehetnek a jelentkezők: Kecskeméten a Bányai Júlia Gimnáziumban, a Bolyai János Gimnáziumban, a Katona József Gimnáziumban illetve a Református Gimnáziumban, továbbá Baján a III. Béla Gimnáziumban, Kiskunhalason a Bibó István Gimnáziumban. Az idei évben a legkedveltebb tárgyak között van a történelem 265 fő, angol nyelv 250 fő, biológia 231 fő, matematika 179 fő, német nyelv 143 fő és kémia 142 fő jelentkezővel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 01. 15:21, szombat | Helyi
Tájékoztatás a közterületi öntözéssel kapcsolatban
Az elmúlt napokban a közösségi médiában több hozzászólás és kérdés is érkezett azzal kapcsolatban, hogy a jelenlegi vízkorlátozás idején miért működik egyes helyeken a közterületi öntözés, illetve a város szökőkútjai.
2026. Augusztus 01. 00:03, szombat | Helyi
Energiatakarékossági intézkedéseket vezetnek be Kiskunfélegyházán
A rendkívüli hőség és az országos villamosenergia-ellátási helyzet miatt energiatakarékossági intézkedéseket rendelt el Kiskunfélegyházán Csányi József polgármester.
