Hírek
2011. December 23. 13:48, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Másfél év kell Magyarországnak a fordulathoz?
Egy-másfél év alatt változhat Magyarország megítélése pozitív irányba a hitelminősítőknél - véli Daróczi Andor, az MKB Befektetési Alapkezelő befektetési igazgatója.
Daróczi Andor szerint a mostani leminősítés és így az esetleges pozitív fordulat sem kizárólag belső okokon múlik.
Elmondása szerint a felminősítéshez szükséges, hogy az euró-krízis enyhüljön, vagy stabilizálódjon, és hogy olyan intézkedések szülessenek meg, amelyek a piacot és a hitelminősítőket is megnyugtatják. Daróczi Andor azt mondta a Gazdasági Rádiónak, ha a gazdasági növekedés Magyarországon a várakozásoknál kedvezőbben alakul, és a gazdaságpolitika kiszámíthatóbbá válik, akkor az ország megítélése is pozitív irányba fordul.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld
Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak
Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.
2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld
3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom
2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld
A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő
Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.
