2024. április 19, péntek - Emma

2021. November 12. 14:28, péntek | Helyi
Forrás: Bense Zoltán

Matekversenyen remekeltek a Batthány Iskola tanulói

Idén is jeleskedtek a Bolyai Matematika Csapatverseny megyei és körzeti fordulóján a Batthyány Iskola diákjai.

Dr. Freund Tamás professzor, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke fővédnöksége mellett a Bolyai Csapat Kft. ebben a tanévben is megrendezte a Bolyai Matematika Csapatverseny megyei és körzeti fordulóját a 3-8. osztályosoknak, 4 fős csapatokban.

A verseny mottója: „Az igazat érteni, a szépet érezni, a jót gyakorolni kell.”

A verseny célja segíteni a diákokat azon képességek kifejlesztésében, hogy közösen, összedolgozva oldjanak meg problémákat, lehetőséget biztosítva az együtt gondolkodásra, átélni annak összes örömét. Fontos még a logikus gondolkodás mellett, hogy készségeiket közvetlenül is bemutathassák diáktársaik előtt.

A Bolyai Matematika Csapatverseny megyei fordulójában a 3. osztályosok között III. helyezést ért el a Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskola „Számológépek” csapata, akik 117 pontot gyűjtöttek. Tagjai: Hegedűs Jázmin, Palatinus Attila Bulcsú, Süveges Laura, Szólya Borbála.

A verseny rendkívül kiélezett volt, hisz az első helyezett 1 ponttal előzte meg a
félegyháziakat. Az iskola felsőbb évfolyamain is születtek szép eredmények.

A kiemelkedő teljesítményt elért 3. osztályosok és felkészítő tanítójuk, Bokorné Varga Katalin még Kecskeméten sütemény és üdítő elfogyasztásával ünnepelték meg e szép sikert.

Iskolai segítő-koordinátor Rádiné Petróczi Márta volt.

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

2024. Április 19. 15:20, péntek | Helyi

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén

2024. Április 19. 15:09, péntek | Helyi

Újabb Balázs Árpád AMI - Battyány iskolás diák sikere

2024. Április 19. 13:59, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.