Városlista
2026. június 15, hétfő - Jolán

Hírek

2016. Május 14. 14:00, szombat | Helyi
Forrás: Szabad Föld

Még nem lesz szociális temetés

Még nem lesz szociális temetés

Tovább halasztaná a kormány a szociális temetés időpontjának bevezetését.

Az eredetileg 2014. január elsejétől tervezett – a hozzátartozók „közreműködése” esetén ingyenes temetkezést kínáló – rendszer bevezetését 2019. január 1-jéig tolnák el.

A jövő évi költségvetési törvénycsomag részeként benyújtott javaslatban a kormány lehetővé tenné, hogy a temetkezési szolgáltató is lebonyolíthassa a halotti ügyintézést, és eljárjon az egészségügyi intézményeknél, az állami és önkormányzati szerveknél. Külön kikötés azonban, hogy ezért a tevékenységért nem lehet díjat felszámítani, sőt: a kormány külön rendeletben fogja meghatározni, hogy egyáltalán milyen tevékenységért lehet számlázni, vagyis milyen szolgáltatásokat lehet egyáltalán kínálni. A javaslat indoklása szerint így biztosítanák, hogy az árak összehasonlíthatók legyenek.

Azt lehetővé tennék a szolgáltatóknak, hogy gondoskodjanak az elhunyt temetésre való előkészítéséről: ezért a tevékenységért már díjat is fel lehetne számolni, ám ez hatósági áras volna, a legmagasabb alkalmazható összeget a kormány állapítaná meg rendelettel.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 12. 11:42, péntek | Helyi

Vasárnap országos vásár Kiskunfélegyházán

Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2026. június 14. (vasárnap).

2026. Június 11. 14:12, csütörtök | Helyi

Elektromos rollerek használatának korlátozását kezdeményezi a városvezetés

A tegnapi napon súlyos elektromos rolleres baleset történt a Kossuth Lajos utcán. A sérültnek ezúton is mielőbbi és teljes felépülést kívánok.

2026. Június 11. 14:05, csütörtök | Helyi

Anyakönvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják