Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2013. Január 23. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Megadóztatják az online szerencsejátékot

Megadóztatják az online szerencsejátékot

Megerősítette a Nemzetgazdasági Minisztérium azt a hírt, miszerint a kormány idén 10 milliárd forintot kíván beszedni az online szerencsejáték megadóztatásából, a szabályozás tervezetét benyújtották az Európai Bizottságnak. A tárca közlése szerint állami és magántulajdonú vállalatok pályázhatnak sportfogadás, kártyajáték és kaszinójáték szervezésére. Az engedélyek, illetve koncessziós jogok kiadásáról a Nemzeti Adó- és Vámhivatal dönt.

Az engedélyek és szerződések legfeljebb öt évre szólhatnak, de számuk nem korlátozott. Az idei évi koncessziós díj a teljes évre vetítve játéktípusonként 100 millió forint. Az online szerencsejátékot szervező magántársaságok a koncessziós díj mellett kötelesek lesznek játékadó és felügyeleti díjat is fizetni. A játékosoknak a legális távszerencsejátékból származó jövedelme mentesül a személyi jövedelemadó hatálya alól. A koncessziós pályázatokon csak olyan nem állami, vagy többségi állami tulajdonban álló szervezők indulhatnak, amelyeknek a jegyzett tőkéje legalább 200 millió forint. A kormány a tervezeteket január 14-én nyújtotta be, így legkorábban április közepén dönthet az Országgyűlés a kérdésben.

Címkék: Gazdaság-adózás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 11:00, szombat | Belföld

Megjelent az új tanév rendje a Magyar Közlönyben

2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak

Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.

2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld

Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre