2024. szeptember 8, vasárnap - Mária

2024. Július 21. 08:44, vasárnap | Helyi
Forrás: Cs. Adrienn

Megelevenedtek Félegyháza történelmének híres emberei

Valódi időutazásban volt része annak, aki ellátogatott július 20-án városunk főterére, ahol a 120 évvel ezelőtt élő híres emberek várták, hogy jobban megismerhessék őket.

Az érdekfeszítő történelmi időutazásnak tétje is volt, mert a látogatók menetlevelet kaptak, melyen válaszolni kellett a feltett kérdésekre, hogy elnyerjék méltó jutalmukat: a kiskunfélegyházi Kovács Cukrászda étcsokoládés-málnás csokoládétallérját.

Ehhez azonban figyelmesen végig kellett járni az egyes állomásokat, ahol a korhű ruhákba bújt, híres személyek elmesélték életük és családjuk történetét.

A vidám és izgalmas játékban az érdeklődők megismerhették:

• Alpár Ignácot, a gimnázium tervezőjét, akit Kocsis Imre személyesített meg,
  • Blaha Lujzát, a nemzet csalogányát, akit Pallagi Anna Liza alakított,
  • Boca Modol javasasszonyt, akit Szabó Ildikó keltett életre,
  • Dr. Holló Lajosországgyűlési képviselőt, akit dr. Nagy István jelenített meg,
  • Honthy Berta tanítónőt, akit Pap Zsófia formált meg,
  • Huszka Józseftanárt és néprajzkutatót, akit Pap György testesített meg,
  • Kalmár Józsefnét, a város jótevőjét, akit Fokt Krisztina alakított,
  • Kalmár-papot, a Kalmár-kápolna lelkészét, akit Márton Arnold Vilmos jelenített meg,
  • Szalay Gyula tanárt és a múzeum első igazgatóját, akit Pallagi Ernő személyesített meg,
  • és Walleshausen Jánosnét, Móra Ferenc anyósát, akit Fekete Beatrix formált meg.

A nagy sikert aratott játékot a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület, a Móra Ferenc Társaság, a Móra Ferenc Művelődési Központ és a Kiskun Múzeum szervezte és Móra Ferenc születésének 145. évfordulója alkalmából szervezett programsorozat része volt.