Városlista
2026. május 3, vasárnap - Tímea

Hírek

2013. December 17. 14:24, kedd | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

Megkezdődött a Csólyosi út felújítása

Megkezdődött a Csólyosi út felújítása

Még az idén elkészül a Csólyosi út alapjának javítása. A munkálatok ma (december 17-én) kezdődtek és a tervek szerint karácsonyig befejeződnek.

Még az idén elkészül a Csólyosi út alapjának javítása. A munkálatok ma (december 17-én) kezdődtek és a tervek szerint karácsonyig befejeződnek. A költségeket az önkormányzat és a Hungary Meat Kft. állja – tájékoztatta a Félegyházi Híreket Kapus Krisztián polgármester.
Mint ismeretes két évvel ezelőtt újította fel a Csólyosi utat a Hungary Meat Kft. Az elmúlt két esztendő alatt az 542-es elkerülő úttól induló 400 méteres szakasz a terhelés és a belvíz miatt ismét olyannyira kikátyúsodott, hogy a vágóhídra közlekedő járművek már nem tudnak rajta haladni. A kamionok emiatt – bevállalva akár a bírságot is – más útvonalat választanak. A forgalom zöme a Katona József utcára terhelődött. A tarthatatlan állapot orvoslása érdekében egyeztető tárgyalást kezdeményezett Kapus Krisztián polgármester a Hungary Meat Kft.-vel, melynek eredményként a felek megegyeztek abban, hogy osztoznak a költségeken.

A munka december 17-én megkezdődött. A szakemberek zúzott kővel, tört betonnal töltik fel a kátyúkat, valamint a megfelelő vízelvezés érdekében megtörténik a padka felnyesése is. A munkálatok ideje alatt a teherforgalmat a Katona József utcára terelik – mondta el Sipos Róbert, a városüzemeltetési csoport munkatársa.

A beruházás önkormányzatra eső részét a város az útjavításokra elkülönített keretből fizeti ki. Az útfelújítás nemcsak a kamionosok közlekedési problémáját oldja meg, hanem nagy megnyugvást jelent a környék lakóinak is. A jövőben ugyanis nem zavarja nyugalmukat a teherforgalom, nem szennyezik a környezetet a kamionok kipufogógázai – tette hozzá Kapus Krisztián.

Fotók: Sipos Róbert

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 30. 16:52, csütörtök | Helyi

Történelmi kaland kicsiknek és nagyoknak az Aranymonostornál

2026. Április 30. 13:57, csütörtök | Helyi

Új közlekedési rend lép életbe a Lóúsztató érintett szakaszán

A Lóúsztató érintett útszakaszán az új forgalmi rend szerint az általános átmenő forgalom nem engedélyezett.

2026. Április 30. 13:36, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.