2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2021. November 12. 08:50, péntek | Helyi
Forrás: F. Adrienn

Megköszönték a szociális szférában dolgozók munkáját

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata ünnepséget rendezett a Szociális Munka Napja alkalmából november 11-én a Móra Ferenc Művelődési Központ színháztermében.

A megjelenteket Keresztes Tünde kulturális referens köszöntötte, majd felkérte Csányi József polgármestert ünnepi beszédének megtartására.

- Kiskunfélegyházán az önkormányzat is számtalan olyan területet érintő kollégával rendelkezik, ami átöleli a szociális ágazatot, egészen a pici gyermekeinktől az időskorúakig.
Az a szeretet, az a mindennapi nyugalom, empátia mely a szociális ágazatban dolgozókat jellemzi, megkülönböztetett figyelmet érdemel. Hogy gondozottjainkkal, az ellátottjainkkal minden nap szeretetteljesen tudjanak foglalkozni, tevékenységeiket nap, mint nap végig tudják vinni valódi hivatástudatosság, végtelen türelem és szeretet kell, mely csak belső erőből fakadhat. Ez a mai világban nem könnyű. Az elmúlt két évben ezek a feladatok még nehezebbé váltak, hiszen az intézményeinket be kellett zárni, a mozgás korlátozott volt. Nem volt egyszerű nap, mint nap megértetni, hogy egy családtag miért nem látogathatja meg az ellátottat, vagy miért nem mehet ki az otthonból a családhoz, de a bölcsődékben is nehéz volt megértetni, hogy bizonyos korlátozásoknak eleget kell tennünk.
Nem lehet kifejezni ezt a végtelen hálát, melyet az önök irányában érzünk. Nem lehet elégszer elmondani, hogy köszönjük. Köszönjük az áldozatos munkát, amit nap, mint nap tesznek
– mondta beszédében Csányi József polgármester, majd tolmácsolta a képviselőtestület döntését, mely szerint a szociális ágazatban lévő valamennyi dolgozót szeretnék megjutalmazni november végéig bezárólag 120 ezer forinttal.

- Tudom, hogy ez nem egy nagy összeg, viszont az önkormányzat lehetőségeihez képest mindent megteszünk annak érdekében, hogy minden szociális ágazatban dolgozó érezze a gondoskodást, a megbecsülést, a tiszteletet és a viszont szeretetet önök is érezzék tőlünk – zárta gondolatait a polgármester.

A köszöntő gondolatokat követően a bizottsági dicséreteket és jutalmakat dr. Ónodi Izabella Művelődési és Szociális Bizottság elnöke és Csányi József polgármester adta át a díjazottaknak.

A jeles esemény Rony zenés műsorával, majd állófogadással zárult.

A köz szolgálatában eltöltött 40 éves munkájáért oklevelet kapott:

• Pelyváné Karsai Erika a Szivárvány intézmény nyugdíjas terápiás munkatársa
  • Jaksa Imre Béláné a Szivárvány intézmény ápolója
  • Gálig Erzsébet, a Szivárvány intézmény volt vezetője, nyugdíjas szociális munkatársa
  • Jéga Zsolt, a Szivárvány intézmény villanyszerelője
  • Kerekes Ferencné a Dankó Pista utcai bölcsőde kisgyermeknevelője
  • Gácsi Franciska a Darvas téri bölcsőde kisgyermeknevelője

A köz szolgálatában eltöltött 30 éves munkájáért oklevelet kap:

• Rabi Ferencné, a Szivárvány intézmény nyugdíjas konyhai kisegítő munkatársa
  • Szondiné Kovács Erzsébet, a Szivárvány intézmény ápolója
  • Polyákné Tóth Erzsébet Tünde, a Szivárvány intézmény ápolója
  • Varga Zoltánné, a Szivárvány intézmény ápolója
  • Gürtler Józsefné, a Szivárvány intézmény mosodai dolgozója
  • Görög Györgyi, a Szivárvány intézmény volt gondozója
  • Huszárné Szabó Mária, a Darvas téri bölcsőde kisgyermeknevelője

A köz szolgálatában eltöltött 25 éves munkájáért oklevelet kap:

• Feketéné Szabó Edit, a Szivárvány intézmény gondozója
  • Juhászné Rapcsák Mária, a Szivárvány intézmény gondozója
  • Nikolics Olivérné, a Szivárvány intézmény takarítónője
  • Kállai Anna, a Szivárvány intézmény gondozója
  • Üveges Péter, a Szivárvány intézmény húsfeldolgozója
  • Kerekes Ágnes, a Darvas téri bölcsőde kisgyermeknevelője

A Művelődési és Szociális Bizottság élve az Önkormányzat Szervezeti és Működési Szabályzatában meghatározott lehetőségével, dicséretben részesítette a munkájukat elhivatottsággal, önzetlen odaadással végző dolgozókat.

A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény dolgozói közül bizottsági elismerő oklevélben részesült:

• Zakar Sándorné(varrónő)
  • Sárkány Mátyás(karbantartó, gépkocsivezető)
  • Orbán Bernadett(készletkezelő raktáros)
  • Fazekas Istvánné(konyhai kisegítő)
  • Boda Jánosné(tanyagondnok)
  • Száricsné Tarjányi Krisztina(pénzügyi csoportvezető)
  • Mészárosné Buri Andrea(mentálhigiénés csoportvezető)
  • Nikolics Olivérné(takarítónő)
  • Szabó Andrea(pénzügyi ügyintéző)

A Kapocs Szociális és Gyermekvédelmi Intézmény dolgozói közül bizottsági elismerő oklevélben részesült:

• Bányai Arnold Tibor (segítő munkatárs)
  • Halláné Jánosi Edina (szakmai vezető helyettes)
  • Nagy Zoltán(családsegítő és tanácsadó)
  • Szűcs Henriett(családsegítő)
  • Andrási Szilárd Miklós (családgondozó)
  • Fekete Attila Gáborné (technikai munkatárs)
  • Kalmár-Nagy Márta Nikolett (kisgyermeknevelő)
  • Szabó Anett (kisgyermeknevelő)
  • Kis Ferenc Józsefné(bölcsődei dajka)
  • Vízhányó Orsolya(konyhai kisegítő)
  • Dr. Tóthné Fekete Barbara (kisgyermeknevelő)
  • Nyilasné Lőrincz Rita(kisgyermeknevelő)
  • Hideg Zoltánné(konyhai kisegítő)
  • Nagyné Tóth Karolina(bölcsődei dajka)

A bizottság a pandémia ideje alatt kiemelkedő munkavégzéséért és helytállásáért kitüntetésben részesítette:

• a Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény mentálhigiénis csoportját. A díjat Mészárosné Buri Andrea mentálhigiénés csoportvezető vette át.
  • a Nádasdy utcai Idősek Otthona ápoló, gondozó és takarító munkatársait.A díjat Varga Zoltánné gondozási egység vezető vette át.
  • a Csanyi úti Idősek Otthon ápoló, gondozó munkatársait.A díjat Mráz Mónika gondozási egység vezető vette át.

(Képek: Fábián Adrienn)