Városlista
2026. március 16, hétfő - Henrietta

Hírek

2015. Február 28. 11:22, szombat | Helyi
Forrás: Gulyás Zsuzsanna

Megszületett a települési támogatásokról szóló önkormányzati rendelet

Megszületett a települési támogatásokról szóló önkormányzati rendelet

Kiskunfélegyháza képviselő-testülete február 27-ei ülésükön döntöttek a települési támogatásokról szóló önkormányzati rendelet megalkotásáról.

Kiskunfélegyháza képviselő-testülete február 27-ei ülésükön döntöttek a települési támogatásokról szóló önkormányzati rendelet megalkotásáról. A városatyák tíz igen és négy tartózkodással szavazták meg a március elsejétől életbelépő rendeletet.

A segélyezési rendszer 2015. március elsejei átalakításával összefüggésben az állam és az önkormányzatok közötti feladat-megosztás a szociális ellátások biztosítása területén átalakul. Éppen ezért minden önkormányzatnak saját települési támogatási rendeletet kell megalkotnia. Kiskunfélegyházán február 27-én fogadták el a városatyák a tervezetet. Ennek értelmében március elsejétől az önkormányzat rendelete tartalmazza – fenntartva azt a fő irányvonalat, melyet korábbi helyi rendeletében már kidolgozott – a szociális rászorultságtól függő települési támogatást (Pénzbeli rendkívüli települési támogatás: elemi kár, kórházi kezelés, gyógyszerköltség, gyógyászati segédeszköz, temetési költség, várandós anya gyermekének megtartásához, gyermek fogadása, kapcsolattartás, visszakerülés elősegítése, egyéb súlyos krízishelyzet; Természetbeni rendkívüli települési támogatás: vásárlási utalvány; Lakásfenntartási támogatás), valamint a szociális rászorultságtól független települési támogatást (Újszülöttek támogatása, nagycsaládosok támogatása, gyermeküket egyedül nevelő szülők támogatása, halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek reggeli étkeztetése). Az imént felsorolt támogatási formákra a képviselő-testület a 2015. évi költségvetési rendeletében 30 millió forintot különített el.

Az ülésen Horváth Tamás (MSZP-DK) nehezményezte, hogy az új rendeletbe nem kerültek bele elképzeléseik, éppen ezért nem tartja támogathatónak azt.
Kollár László (JOBBIK) véleménye szerint jobban kellene szűrni a támogatottak körét. A képviselő erkölcsi bizonyítványhoz kötné a támogatás igénybevételét.

Dongó József (FIDESZ-KDNP) módosító javaslatában az újszülöttek támogatására meghatározott 5.000 forintos összeget 20.000 forintra, míg a nagycsaládosok támogatását 5.000 forintról 10.000 forintra kérte megemelni az ingatlanértékesítés terhére, ám ezt nem támogatta a képviselő-testület.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi

Álvásárlással csalták csapdába

Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.

2026. Március 14. 18:40, szombat | Helyi

Magyarok Vására Kiskunhalason

2026. március 15-én nagykorúvá válik a kiskunhalasi Magyarok Vására.

2026. Március 09. 20:22, hétfő | Helyi

Kapcsoljon, hogy hazaérjen!

Március 9–15. között országszerte fokozott ellenőrzés az utakon.