2024. május 12, vasárnap - Pongrác

2016. Május 04. 14:57, szerda | Helyi
Forrás: hirado.hu

Megszűnik a *diabetikus* élelmiszer

Egy uniós intézkedés nyomán a jövőben csak a tápértékjelölésből tájékozódhatunk majd egy adott élelmiszer összetételéről.

Július közepétől megszűnik a "diabetikus" fogalom, a cukorbetegek a tápértékjelölésből és bizonyos tápanyag-összetételre vonatkozó állításokból (alacsony cukortartalmú, cukormentes, hozzáadott cukrot nem tartalmaz) tájékozódhatnak egy adott élelmiszer szénhidrát- és cukortartalmáról. A változás a gyártókat és a vásárlókat, köztük több százezer cukorbeteget is érint.

Uniós jogharmonizáció következménye, hogy megszűnik a "diabetikus" fogalom, amely egyébként egy magyar találmány volt – mondta a dietetikus az M1-en. Soltész Erzsébet úgy vélte, ezentúl nagyobb kihívás lesz az élelmiszerek szemrevételezése a fogyasztónak, hiszen a kötelező tápértékjelölésből kell kideríteni, mekkora egy-egy élelmiszer szénhidrát- és cukortartalma.

A cukorbetegség már-már népbetegségnek számít, hiszen Magyarországon 750 ezer ismert, még legalább ugyanennyi fel nem ismert cukorbeteg van.

2024. Május 12. 09:49, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

2024. május 12. – Urunk mennybemenetele főünnep

2024. Május 12. 09:47, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. május 12. - URUNK MENNYBEMENETELE

2024. Május 10. 16:56, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Május 10. 16:54, péntek | Helyi

Vasárnap lesz a májusi vásár Félegyházán

A Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2024. május 12. (vasárnap).