Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2022. Június 10. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Megtorpant a balatoni ingatlanpiac, de az árak tovább emelkednek

Megtorpant a balatoni ingatlanpiac, de az árak tovább emelkednek

A Balatonnál is megtorpant az ingatlanpiac az elmúlt hónapokban, többek közt az ukrán háború, a választások és a drágulás miatt, az árak ugyanakkor tovább emelkednek

- közölte a Balla Ingatlan csütörtökön MTI-vel saját adatai alapján. Krausz Gábor, az ingatlanközvetítő siófoki irodájának szakmai vezetője a közlemény szerint kifejtette, a balatoni ingatlanpiacot most alapvetően a parti vagy part-közeli társasházak piaca határozza meg. Ebben a kategóriában az árak még mindig emelkednek.

A vevők elbizonytalanodását mutatja, hogy több alternatívát, olcsóbb ingatlanokat keresnek, akár a Balatontól 15-20 kilométeres távolságra található kisebb falvakban. Ennek hatására a falusi telkek és családi házak ára is emelkedésnek indult.

A keresett és jól árazott ingatlanok gyakorlatilag alku nélkül cserélnek gazdát, de kissé nőtt az eladáshoz szükséges idő. A kisebb, jó állapotú, vidéki családi házak, a használt partmenti lakások, valamint a nyaralóövezetek kisebb ingatlanjai hamar gazdát cserélnek, más kategóriákban azonban még reális ár esetében is akár hat hónapra nyúlhat az értékesítési idő - tette hozzá.

Az újépítésű ingatlanok körében is érzékelhető a magas árak miatti megtorpanás. Siófokon például az induló négyzetméterárak a partmenti, újépítésű lakásoknál 1,3-2,2 millió forint között alakulnak - jegyezte meg Krausz Gábor.

A Balla Ingatlan szerint hosszú távon még mindig kedvező befektetés egy balatoni ingatlan, annál is inkább, mert a bérleti piacon erős kereslet alakult ki, alig találni egy évre bérbe vehető ingatlant. Nincs igazán 150-200 ezer forint alatt hosszú távra kivehető lakás, kiadó házakból pedig még ilyen kínálat sincs, mivel mindenki nyaraltat - jelezték.

A Balla Ingatlan szakértője szerint rövidtávon arra lehet számítani, hogy az újépítésű ingatlanok nem lesznek olcsóbbak, az pedig kérdéses, hogy ilyen árak mellett hány új fejlesztés, építkezés indul. Várható a parttól távolabb fekvő ingatlanok további drágulása, a partközeli ingatlanok ára viszont már a csúcson, vagy annak közelében járhat - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.

2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld

Csézy is csatlakozott a Tiszához

Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a magyar kormány elfogadhatatlannak tartja a kollektív bűnösség elvét

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.