2024. április 26, péntek - Ervin

2013. Április 24. 08:50, szerda | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Megvannak a trafik pályázat nyertesei

A tavalyi évben elfogadott törvény értelmében július 1-jétől hazánkban a dohánytermékek értékesítése kizárólag olyan ellenőrzött helyen történhet ahol valóban csak 18 éven felüliek vásárolhatnak

A tavalyi évben elfogadott törvény értelmében július 1-jétől hazánkban – európai mintát követve – a dohánytermékek értékesítése kizárólag olyan, ellenőrzött keretek között működő, más termékeket csak korlátozottan árusító szakboltokban engedélyezhető, amelyekben valóban csak 18 éven felüliek vásárolhatnak. Ezen alapelvnek megfelelően az év közepétől országosan mintegy 7000 ellenőrzött koncessziós dohánybolt nyílhat meg a törvény szerint lefolytatott pályázati eljárás eredményeként, mely során előnyben részesülnek a megváltozott munkaképességű, munkanélküli, illetve ilyen személyeket foglalkoztató pályázók, ezzel is segítve a hátrányos helyzetűek és a családi vállalkozások munkához jutását. A törvény értelmében kétezer lakosonként egy üzlet nyitható, Kiskunfélegyháza esetében ez tizenöt elárusító helyet jelent.
A miniszter a megküldött javaslat áttekintése után közzétette a pályázati eljárás nyerteseinek listáját.

Kiskunfélegyházi nyertesek:
Balláné Faragó Erzsébet
Bazsó Péter Illés
Beálló Sándor Gábor
Buchholzné Seres Gyöngyi
Dinnyés Zoltánné
Kerner Anikó (2)
Lukács Loránd Gábor (2)
Lukács Tibor
Ménesi Helga
Palásti Sándor
Rékasi Szilvia
Rekedt-Nagy József Vincéné
Varga Brigitta

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében

2024. Április 24. 12:16, szerda | Helyi

Idén is megrendezik a Fülemülék éjszakája programsorozatot