Hírek
2015. Június 02. 08:45, kedd |
Helyi sport
Forrás: Adrienn
Megvédte címét Kiskunfélegyháza a (K)Olimpián
Igaz, hogy csak egy ponttal előzték meg a hajdúböszörményi és a városnaményi csapatot, de megvédte címét Kiskunfélegyháza a VII. Kollégiumi Olimpián, mely május 29-31 között került megrendezésre.
Igaz, hogy csak egy ponttal előzték meg a hajdúböszörményi és a városnaményi csapatot, de megvédte címét Kiskunfélegyháza a VII. Kollégiumi Olimpián, mely május 29-31 között került megrendezésre.
Az Arany János Kolimpián azok a középiskolások vehettek részt, akik az Arany János Szakiskolai Program részesei. A három nap alatt 14 település, több mint 300 diákja mérte össze tudását és tehetségét különböző sportágakban. Így többek között streetball, íjász- és futóversenyek, valamint asztalitenisz, ritmikus gimnasztika, labdarúgás és kézilabda sportágakban folytak a versenyek különböző helyszíneken.
Az elért eredményekért járó kupákat, érmeket, okleveleket és ajándékokat május 31-én (vasárnap) ünnepélyes keretek között kapták meg a résztvevők Balla László alpolgármestertől és Vincze Józseftől, aki a Magyar Diáksport Szövetség Dél-Alföldi Regionális irodájának vezetője.
Az olimpia záróbeszédét Csernyánszky Erzsébet kollégiumvezető tartotta. Majd Balla László alpolgármester és Vincze József szövetségi vezető is megköszönte a diákok szorgalmát és kitartását, mellyel a három nap alatt bizonyították elszántságukat és tehetségüket.
Az eredményhirdetést megelőzően megható pillanatok részesei lehettünk. A félegyházi csapat Csincsák Zoltánra emlékezve a Kész Aréna bejáratánál könnyes szemekkel hófehér léggömböket engedtek útjukra, ezzel tisztelegve a félegyházi futballcsapat egykori meghatározó tagja előtt.
A díjazás ezt követően kezdődött el a felkészítő tanárok oklevéllel és ajándékkal való elismerésével.
Csapatverseny végeredmény:
- Kiskunfélegyházi Középiskola, Szakiskola, Speciális Szakiskola és Kollégium
- Széchenyi István Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium (Hajdúböszörmény)
- Babus Jolán Középiskolai Kollégium (Vásárosnamény)

Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 15:31, hétfő | Helyi sport
Fényes félegyházi birkózósikerek Zalaegerszegtől Bukarestig
Nagyszerű eredményeket értek el a birkózók ismét itthon és külföldön is.
2026. Április 07. 11:55, kedd | Helyi sport
Diákolimpiai aranyak és éremeső – látványos szezonkezdet a Jogging Plusnál aquatlonban és duatlonban
2026. március 14-én rendezték meg SPORT XXI. Aquatlon Dél–Kelet Regionális Döntő versenyét Pécs városában, ahol több megye fiatal sportolói mérhették össze tudásukat.
2026. Április 03. 20:30, péntek | Helyi sport
Három félegyházi birkózó az Európa-bajnokságon
U17-es versenyzőink szenzációsan menetelnek: három félegyházi birkózó is képviselheti hazánkat a korosztályos Európa-bajnokságon, amelyet a bulgáriai Szamokovban rendeznek májusban.
2026. Április 01. 15:08, szerda | Helyi sport
Tarolt a pályán Dobos Eszter és Harriet a Championátuson
Az MLSZSZ Dream-Horse Championátus I.fordulóját rendezte meg a Sióréti Lovardában a Sióréti Lovas Egyesület 2026. március 29-én.












