Hírek
2020. Január 23. 15:04, csütörtök |
Helyi
Forrás: MTI
Mérséklődik a hideg a hétvégén
Péntekre virradóra az éjszaka képződött köd helyenként csak lassan oszlik, szakadozik fel, másutt azonban a kezdeti párásság után napos idő valószínű kevés felhővel
– derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.
A minimumhőmérséklet általában mínusz 8 és mínusz 2 fok között alakul, de a fagyzugos területeken egy-két fokkal hidegebb is lehet. A nappali maximumok többnyire plusz 1 és 5 fok között várhatók, a déli vidékeken ennél pár fokkal melegebb, a ködös részeken hűvösebb is lehet.
Szombaton a köd napközben várhatóan feloszlik, de a felhőzet nagyrészt megmarad, sőt délnyugat felől meg is vastagszik, illetve a kezdetben napos tájakon – nagyobb eséllyel délen – is megnövekszik. Helyenként ónos szitálás előfordulhat, majd délután délnyugat felől elszórtan gyenge esőre lehet számítani. A leghidegebb órákban mínusz 8 és plusz 1 fok között, napközben 0 és plusz 8 fok között alakul a hőmérséklet, délen lesz melegebb.
Vasárnap többnyire erősen felhős vagy borult idő várható, vékonyabb felhőzet, napos időszakok inkább csak délen lehetnek, elszórtan kisebb eső is lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 4 és plusz 3, a legmagasabb hőmérséklet plusz 1 és 9 fok között valószínű, délen lesz melegebb – olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 15:13, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Március 05. 14:49, csütörtök | Helyi
Újjáéledt a Koppányok Tűzmadara, Csillogó Érmek az Országos Bajnokságon
2026. február2 2-én rendezte meg a Kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Sportegyesület a 2026. évi Tűzmadár Versenysorozatának az 1. fordulóját, a Constantinum Intézmény Sportcsarnokában.
2026. Március 05. 14:26, csütörtök | Helyi
Vásár lesz vasárnap Félegyházán
Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2026. március 8. (vasárnap).
2026. Március 03. 14:18, kedd | Helyi
2,7 milliárdos felújítás indul a kecskeméti kórház sürgősségi feljáróinál
2,7 milliárd forintos mentőfeljáró és rendelőintézeti gyalogos feljáró rekonstrukció valósul meg a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház kecskeméti székhelyén
