2024. április 29, hétfő - Péter

2015. Április 11. 19:00, szombat | Helyi
Forrás: - Adrienn -

Meséljen!

A mai okostelefontól, laptoptól, számítógéptől, játékkonzoltól elözönlött világban nehéz meseolvasásra buzdítani az amúgy is agyonterhelt szülőket. Mi mégis azt mondjuk, hogy jó lenne, ha minél többen vennék elő a mesekönyveket, és olvasnának belőlük a gyermekeiknek. Higgyék el a mesélésnek, mesehallgatásnak számtalan előnye van mindenféle elektronikus eszközhöz képest. Mondhatjuk úgy, hogy össze sem hasonlítható a kettő. Ha nem hiszi, az alábbiakban felsoroltunk párat.

- Javítja a figyelmet és az összpontosítási képességet.
- Fejleszti a fantáziát, a képzelőerőt.
- Bővíti a gyermek szókincsét, beszédértését, hozzájárul a világ megismeréséhez.
- Segíti a pszichés fejlődést. A mesében szereplő figurák példát mutatnak a jó és a rossz viselkedésre, a problémakezelésre. Megalapozzák az erkölcsi, etikai érzéket.
- A szülő-gyermek kapcsolat minőségét javítja. Hozzájárul a bensőséges viszony kialakulásához, elmélyüléséhez.
- Rajzoltassuk le a mese szereplőit, ezzel nemcsak a gyerek fantáziáját, de kézügyességét is fejlesztjük.
- nagyobb gyerekek el is játszhatják kedvenc meséjüket. Egy-egy mese dramatizálása rendkívüli módon fejleszti értelmüket. Még az akár csak jelzés értékű (papír) kosztümök elkészítése is fejleszti kézügyességüket.

A mese utáni beszélgetés segíti az élmények feldolgozását. A mesefilmmel szemben akár a mesélés közben is meg lehet tárgyalni egy-egy, a gyereket foglalkoztató kérdést, problémát.

Címkék: este, gyerek, könyv, mesélés, mese

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból