Városlista
2025. május 15, csütörtök - Zsófia

Hírek

2016. Április 23. 13:00, szombat | Helyi
Forrás: - szerk. -

Méz, a legősibb gyógyszer

Már az ősember is ismerte és fogyasztotta, sőt gyógyításra is használta. Ma viszont már azt is nagyon pontosan tudjuk, hogy melyik mézfajtának pontosan milyen speciális gyógyhatása van.

A méz nem csak a tea ízesítéshez finom – bár a legtöbben így fogyasztják. Ez mindjárt alkalmat is ad arra, hogy felhívjuk a figyelmet egy általánosan elterjedt szokás helytelen voltára. A mézet nem szabad hevíteni, mert melegítve elveszti gyógyhatását. Éppen ezért a még tűzforró teába sem szabad beleönteni!

Száj- és torokfertőtlenítő – AKÁCMÉZ
Az alacsony savtartalmú akácméz sokáig megtartja folyékony állagát. A szervezetben lassan szívódik fel. Vércukorszint szabályozására is bevethető, ugyanakkor meghűlés esetén a legjobb választás, mivel szájüreg-, garat-, torokfertőtlenítő és köhögéscsillapító hatású. Gyomorsav-túltermelés miatt bekövetkező emésztési zavarok oldására is használható.

Emésztésjavító ÉDESKÖMÉNY MÉZ
Sötétbarna, kissé dióízű. Főleg emésztést elősegítő hatása miatt fogyasztják gyógyászati céllal. Általában enyhíti az emésztéssel járó kellemetlen tüneteket.

Légutak és húgyutak: FENYŐMÉZ
Az ásványi anyagokban gazdag fenyőméz főleg légúti és húgyúti gyulladások gyógyítására javasolt, mivel fertőtlenítő és vizelethajtó egyben. Nyugtató hatása is említésre méltó.

Roboráló, egészségmegőrző ERDEI MÉZ
A növények levelein található mézharmat összegyűjtésével állítják elő a kis rovarok. Virágportartalma azonban elenyésző. Sötét színű, sokáig folyékony marad. Magas ásványi anyag tartalmával emelkedik ki a többi méz közül, és ezért nagyon egészséges az egész szervezet számára.

Köhögésre, náthára: HÁRSMÉZ
Jellegzetes hársillatú, pikáns, nehezen kristályosodó méz. Köhögésre, hörghurutra, idegességre és álmatlanságra javasolt fogyasztása, de görcsoldó, fertőtlenítő hatását is érdemes kihasználni. A benne lévő kolin gátolja a zsírlerakódást, ezért érelmeszesedés megelőzésére is bevethető. Téli hűléses megbetegedéseknél hársfateához a legideálisabb édesítőszer, mivel a tea és a méz erősítik egymás hatását.

Érgyulladás, visszerek: GESZTENYEMÉZ
Színe a sárgástól a barnásig változik. A szelídgesztenyék virágzásakor gyűjtik améhek. A magas ásványianyag-tartalmú mézet roboráláskor, étvágytalanság, vérszegénység esetén érdemes bevetni, főleg, de visszértágulatnál, érgyulladásnál is érdemes fogyasztani. Trombózisra hajlamosak megelőző céllal fogyaszthatják. Visszérkrémek gyakran tartalmaznak gesztenyekivonatot.

Szívgyengeség: GALAGONYAMÉZ
Ezt a világos színű mézet nem érdemes sokáig tárolni, mert hajlamos a kristályosodásra. Szívbetegségek esetén, szívgyengeségnél viszont ez a legjobb választás cukor helyett. A vérnyomás optimalizálásában segít.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 14. 15:46, szerda | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2025. Május 14. 13:48, szerda | Helyi

A születés maga a csoda

A Születés Hete alkalmából a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtár kibővített Betűbölcsi keretében várta a téma iránt érdeklődőket május 13-án délelőtt.

2025. Május 13. 12:30, kedd | Helyi

Az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark kapta az Év emlékhelye díjat

Ópusztaszer az első országgyűlés emlékét őrzi, jelképe az egy nemzethez való tartozásnak.

2025. Május 13. 10:06, kedd | Helyi

Szerdán és szombaton aszfaltozzák a Kőrösi utcát

A Polgármesteri Hivatal értesíti a tisztelt lakosságot és az autósokat, hogy a Kőrösi utca útépítésének aszfaltozási munkálatai miatt: