2024. május 7, kedd - Gizella

2014. Március 01. 11:00, szombat | Helyi
Forrás: - szerk. -

Mi is írhatjuk a KRESZ új szabályait!

2014: a változás éve

2013-ban ismét változtak néhány ponton a közúti közlekedés szabályai, ám ennél is érdekesebb, hogy mi várható a folytatásban.
Aki valaha tanulta, vélhetően egyetért azzal, hogy a magyar KRESZ igen bonyolult. Míg Nyugat-Európában a tankönyv harmincoldalas, nálunk ötszáz, s rengeteg a kivétel, amit meg kell tanulni. Épp ezért igen időszerű a 2014 derekára várt – lényegesen egyszerűsített – új szabályozás.
Bár a 2013-as év nem hozott nagyszámú változást, fontos lépés volt, hogy a jogalkotók a közlekedés szabályozása ügyében mozgósították a lakosságot. A szerintem.kormany.hu honlapon regisztrálók javaslatot tehettek arra vonatkozóan, hogy ők maguk miként módosítanák a KRESZ-t. Az ötletek közül a Miniszterelnökség munkatársai végül 13 témát választottak ki, ezek közül lehetett a közlekedők által legfontosabbaknak véltekre voksolni. Az első három helyen az alábbi témák végeztek:
Javaslom…
…a forgalomirányító lámpák esetében a váltás idejének jelzését. Külföldön sok helyen lehet látni olyan készüléket, amely jelzi a hátralévő időt. Ezen lámpák segítik a biztonságos közlekedést.
…hogy vizsgálják felül a kihelyezett jelzőtáblákat és csökkentsék azok túlzsúfoltságát útjaink mentén. Csupán a legfontosabb információkat nyújtó táblákra kellene szorítkozni, hogy kevésbé vonják el a vezetéstől a sofőrök figyelmét.
…a forgalomirányító lámpák kiegészítő jelzéseinek biztonságosabbá tételét. Forgalomirányító lámpa estében a kiegészítő jelzés egyszerűen eltűnik. Hasznos osztrák gyakorlat, hogy előtte 2-3-szor villog, így nem hajt be az autós a „pirosba”, van ideje megállni.

2024. Május 06. 08:23, hétfő | Helyi

Oktatási Hivatal: ma kezdődik a május-júniusi érettségi vizsgaidőszak

A nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival ma kezdődik a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka.

2024. Május 06. 07:29, hétfő | Helyi

Sok kiváló tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit a Móra Ferenc Gimnáziumban

A Móra Ferenc Gimnázium 2024. május 3-án (pénteken) tartotta ballagási ünnepségét.

2024. Május 05. 12:12, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból