Hírek
2014. November 22. 14:00, szombat |
Bulvár
Forrás: - szerk. -
Mikor hal valaki szörnyet?
Sokszor olvasni és hallani a hírekben, hogy egy balesetben valaki szörnyethalt. A halált ilyenkor nem fizikai behatás, hanem a szervezet egy különös reakciója okozza.
Sokan azt gondolják, hogy akkor beszélünk szörnyethalásról, ha valamilyen hirtelen, halálos baleset következik be. Az igazság ezzel szemben, hogy ha valaki nagyon gyors lefolyású balesetben hal meg, nincs ideje szörnyethalni sem. Egy tragikus közlekedési balesetben például sokkal hamarabb hal meg az áldozat a hatalmas lassulástól vagy a testét ért ütésektől, mintsem, hogy szervezetében felépülhessen a hormonsokk. A szörnyethalás ugyanis csak akkor következik be, ha az áldozat előre látja maga előtt a végzetét, és az idegrendszere ilyenkor olyan abnormális mértékű stresszhormontermelést indít be, amely még azelőtt azonnali szívleállást okoz, mielőtt bekövetkezhetne a végzetes fizikai behatás. Sokemeletes ház tetejéről leugró vagy leeső áldozatnak így a zuhanás látványától már az azelőtt megállhat a szíve, hogy leérne a földre.
Olyan is előfordul, hogy bár maga a fizikai baleset önmagában nem lett volna végzetes, de a túlzott hormontermelés hatására mégis meghal az áldozat. Azonban nem mindenkinek működik egyformán a szervezete, vannak akiknél a legreménytelenebb szituációban sem következik be a szörnyethalás, másokra viszont jobban hathat a hormonsokk.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:17, péntek | Bulvár
Oscar-díj - Ryan Coogler Bűnösök című filmje történelmet írt minden idők legtöbb, 16 jelölésével
Ryan Coogler bluesos hangulatú vámpír eposza, a Bűnösök című film kapta minden idők legtöbb, 16 jelölését az amerikai filmakadémia díjaira csütörtökön Los Angelesben.
2026. Január 21. 07:22, szerda | Bulvár
A fizikai mesterséges intelligencia új korszakot nyit a robotikában egy kutatás szerint
2026. Január 20. 07:08, kedd | Bulvár
Oxfam: a világ dollármilliárdosainak vagyona 16 százalékkal nőtt tavaly
A világ dollármilliárdosainak vagyona 16 százalékkal nőtt tavaly, háromszor gyorsabban az elmúlt öt év átlagánál
