Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2015. Június 21. 19:00, vasárnap | Helyi
Forrás: goodhousekeemping.com

Milyen gyakran kellene mosni hétköznapi dolgainkat?

Milyen gyakran kellene mosni hétköznapi dolgainkat?

Mindennap viseljük őket, de nem mossuk ki minden egyes használat után. Vagy éppen kimossuk, pedig nem kellene. Honnan tudjuk, hogy mikor szükséges és mikor nem kimosni például a melltartót, vagy a farmert?

Mindennap viseljük őket, de nem mossuk ki minden egyes használat után. Vagy éppen kimossuk, pedig nem kellene. Honnan tudjuk, hogy mikor szükséges és mikor nem kimosni például a melltartót, vagy a farmer nadrágot?

A mobiltelefon
Egy kutatás szerint nagyjából 150-szer érintjük meg a telefonunkat naponta. Itt írtunk arról, hogy hány fajta baktériumot találtak rajta. A szakemberek azt ajánlják, hogy mindennap töröljük át alkohollal, hogy fertőtlenítsük.

Az ágyneműt
Milliónyi elhalt hámsejt landol az ágyneműnkön nap mint nap, mellé még izzadunk is. Mindegyik vonzza a port és a poratkákat, akik szépen ellakmároznak ezekből a dolgokból. Igaz a poratkák ártalmatlanok, de allergiát azért okozhatnak, sőt asztmát is. Hogy ezt elkerüljük hetente ágyneműt kellene cserélni és minimum 60 fokon kimosni az ágyneműket.

A takaró és a párna
Ezek is magukba szívják az izzadtságot, az elhalt hámsejteket, így 3 havonta jó ha kismossuk őket.

Farmernadrág
A farmert elegendő minden 5. alkalom után kimosni, mert ha sűrűbben mossuk, akkor nagyon hamar kikopik a szín és elkopik az anyag. Mindenképpen kifordítva mossuk!

A melltartót
A melltartók bár nem lesznek koszosak, de a terület, ahol viseled őket sokszor megizzad. Egy alkalom után még rendben van, ha kiszellőzteted, de a második, maximum a harmadik viselés után inkább mosd ki. A melltartót elég kézzel kiöblíteni, így nem deformálódik el. Ha a mosógépben mosod, használj hozzá ruhazsákot.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 30. 16:52, csütörtök | Helyi

Történelmi kaland kicsiknek és nagyoknak az Aranymonostornál

2026. Április 30. 13:57, csütörtök | Helyi

Új közlekedési rend lép életbe a Lóúsztató érintett szakaszán

A Lóúsztató érintett útszakaszán az új forgalmi rend szerint az általános átmenő forgalom nem engedélyezett.

2026. Április 30. 13:36, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.