2024. április 25, csütörtök - Márk

2021. Október 10. 11:27, vasárnap | Helyi
Forrás: F. Adrienn

Minden általános iskola képviseltette magát az illusztrációs pályázaton

A Móra Ferenc Közművelődési Egyesület 2021. évben is illusztrációs pályázatot hirdetett az alsó- és a felső tagozatos diákok részére.

Két kategóriában hirdették meg a rajzpályázatot: 5-6. osztályosoknak és 7-8. osztályosoknak.

Az alsó tagozatosnak Móra Ferenc Hatrongyosi kakasok című kötet valamelyik meséjéhez kellett illusztrációt készíteniük a felsősöknek pedig Falu Tamás félegyházi író, költő bármelyik választott verséhez.

A felhívásra összesen 71 db (alsó tagozatosoktól 26 db, a felső tagozatosoktól 45 db) alkotás érkezett és mind a 6 általános iskola képviseltette magát a pályázaton. Az értékelést szakmai zsűri végezte, melynek tagjai Rosta Ferenc alpolgármester, Rácz Lászlóné ny. rajztanár és Rádi András festőművész volt, akik mindannyian a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület tagjai.

Az eredményeket az Országos Könyvtári Napok záróeseményén október 9-én a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Városi Könyvtárban Kapus Béláné, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület elnöke és Kállainé Vereb Mária nyugalmazott könyvtárigazgató, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület ügyvezető elnöke hirdette ki és adta át a díjazottaknak járó ajándékokat.

Az alsó tagozatosok közül helyezést elért tanulók mézeskalácsot, oklevelet, egy Móra CD-t kapnak jutalmul:

1. helyezett Kis Adél (Dózsa Iskola)
2. helyezett Markolt Alexa (Darvas Iskola)
3. helyezett Tímár Gréta (Platán Iskola)

Dicséretesen szerepeltek és 1-1 mézeskalácsot, oklevelet és Móra-emlékek Kiskunfélegyházán c. kiadványt vehettek át:

• Jankó Zoé Dorka (Platán Iskola)
  • Gulyás Gabriella Lúcia (Platán Iskola)
  • Gondi Netta (Platán)

A felső tagozatosok (5-6. osztályosok) közül helyezést elérők oklevelet, egy Falu Tamás és egy Móra-emlékek Kiskunfélegyházán című könyvet vehettek át.

1. helyezett Dobák Rebeka (Platán Iskola)
2. helyezett Tarjányi Tamara (Dózsa Iskola)
3. helyezett Balizs Emma (Dózsa Iskola)

Dicséretesen szerepeltek és oklevelet valamint egy Falu Tamás könyvet vehettek át:

• Révész Zsófia (József Attila Ált. Iskola)
  • Tóth Bence (Dózsa György Általános Iskola)

A felső tagozatosok (7-8. osztályosok) közül helyezést elérők oklevelet, egy Falu Tamás és egy Móra-emlékek Kiskunfélegyházán című könyvet vehettek át:

1. helyezett Kocsis Nimród (Constantinum Intézmény)
2. helyezett Pintér Kitti (Constantinum Intézmény)
3. helyezett Tímár Csenge (Platán Iskola)

A felső tagozatosok közül a 7-8. osztályosok dicséretes oklevelet vehetnek át és egy Móra-emlékek Kiskunfélegyházán c. könyvet:

• Besze Zsófia (Batthyány L. Általános Iskola)
  • Major Edina (Batthyány L. Általános Iskola)
  • Pintér Viktória (Constantinum Általános Iskola)
  • Mogyoró Petra (Platán Általános Iskola)

A fenti díjak kiosztása mellett a résztvevő diákok Móra-emlékek Kiskunfélegyházán c. leporellót kaptak iskolánként valamint a szervezők megköszönték a partnerségét a rajzszakos kollégáknak is, hiszen az ő biztatásuk nélkül nem juthattak volna el a szebbnél szebb rajzok a könyvtárba, ahol a Gyermekbirodalomban továbbra is megtekinthetőek.

Alsó tagozatos tanító nénik:

• Farkas Imréné (Platán Utcai Általános Iskola)
  • Gondiné Ágó Edit (Darvas József Általános Iskola)
  • Locskai Mátyásné (Platán Utcai Általános Iskola)

Felső tagozatos rajztanárok:

• Fantolyné Makány Ildikó (Batthyány L. Általános Iskola)
  • Görögné Tarjányi Katalin (Constantinum Móra Ferenc Általános Iskola)
  • Zsibritáné Karsai Ildikó (Darvas József Ált. Iskola)
  • Pintér Anna (Dózsa Gy. Iskola)
  • Váradiné Borbély Katalin (József Attila Általános Iskola)
  • Tarjányi Xénia (Platán Utcai Általános Iskola)

(Képek: Fábián Adrienn)