2024. április 24, szerda - György

2017. Augusztus 15. 18:00, kedd | Helyi
Forrás: Adrienn

Mindenki nyertes volt a rajzpályázaton

A Humanum Salma Humanitárius Alapítvány rajzpályázatot hirdetett a közelmúltban, melynek ünnepélyes díjkiosztó ünnepségét ma (augusztus 15-én) tartották a Petőfi Sándor Könyvtárban.

Kállainé Vereb Mária az ünnepélyes megnyitó keretei között elmondta, hogy Humanum Salma Alapítvánnyal, már többször találkozhatott a könyvtári programokon részt vevő népes számú közönség. Két rendezvényük már májusban és júniusban volt, amikor az alapítvány tevékenységével ismerkedhettek meg az érdeklődők. Ezt követően vállalta a Petőfi Sándor Városi Könyvtár, hogy az alapítvány által meghirdetett rajzpályázat díjkiosztó ünnepségének lebonyolításában is segít, illetve helyet biztosít a kiállított pályaművek számára.

A könyvtárigazgató rövid köszöntőjét követően a Humanum Salma Humanitárius Alapítvány alapítója Némedi-Varga Beatrix vette át a szót, hogy ismertesse a rajzpályázat címét és az elbírálás menetét.

A rajzpályázat címe - Mélyben, Reményben, Iskolában – különösebb magyarázatra nem szorult, hiszen minden pályázó elsőre megértette, hogy milyen témában kell az alkotásokat benyújtani.
Az ifjú alkotók tökéletesen megoldották a feladatot, mely nemcsak a szegénység problémakörét ölelte fel, hanem egyúttal lehetőséget is nyújtott arra, hogy a pályázók papírra vessék, szerintük mit lehetne tenni a szegénység és elesettség ellen.

A műveket négytagú zsűri bírálta (Nagyné Seres Ildikó – Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központ Kiskunfélegyházi Kirendeltségének képviseletében, Rakovszky Lara apród, a Máltai Spirituális Akadémia képviseletében, Dobos Matild nyugalmazott gyermekkönyvtáros, a Petőfi Sándor Városi Könyvtár képviseletében, Szabó Elizabet alelnök Kiskunfélegyházi Roma Nemzetiségi Önkormányzat képviseletében élükön Rátkai Zsuzsa zsűrielnökkel, a Holló László Képzőművész Kör képviseletében.

Az alábbi eredmények születtek:

A kategória (6-9 éves korig)

• I. helyezett: Vágó Lídia Blanka
  • II. helyezett: Varjaskéri Zita
  • III. helyezett: Rácz Gyöngyös Larissza

B kategórias (10-14 éves korig)

• I. helyezett: Kállai Lili Gréta
  • II. helyezett: Tamási Vanessza
  • III. helyezett: Holló Dávid

C kategória (15-18 éves korig)

• I. helyezett: Szabó Henrietta Krisztina
  • II. helyezett: Salma Benjámin János

Különdíj:

• I. helyezett: Fehér Márk
  • II. helyezett: Patai Alexa
  • III. helyezett: Kocsis Gergő

A gyerekek ajándékba hátizsákot és különféle iskolaszereket vehettek át munkájuk jutalmaként, melyeket személyesen Némedi-Varga Beatrix, az alapítvány elnökasszonya nyújtott át a szorgalmas pályázóknak.