2024. október 22, kedd - Előd

2024. Október 19. 17:57, szombat | Helyi
Forrás: Cs.Adrienn

Miniatűr (mese)világ a Művelődési Központban

Immáron kilencedik alkalommal rendezik meg a Kiskunfélegyházi Makettkiállítást és Látványmakettezést a Móra Ferenc Művelődési Központban.

Az október 19-20-án látogatható rendezvényen nemcsak a mesevilág szereplői és járművei jelennek meg, hanem vasútmodellek, LEGO építmények, hajók, repülők, űrhajók, versenyautók, tankok, helikopterek, hétköznapi járművek, és híres emberek miniatürizált szobrai is.

A számos érdeklődőt vonzó eseményre a félegyházi modellezés szerelmesei mellett Békéscsabáról, Győrből és Mosonmagyaróvárról is érkeztek, hogy a felállított asztaloknál be is tudják mutatni azt az aprólékos munkafolyamatot, mellyel egy-egy mű megszülethet. A kamarateremben pedig fantasztikus LEGO-kiállítás várja az érdeklődőket, melyen a család aprajának-nagyjának is bőven akad látnivaló.

Az eseményt egy olyan hagyományőrző bemutató is színesíti, melyen fel is lehet próbálni a Mátyás király korabeli felszereléseket.

Ne bánkódjon az sem, aki ma nem tudott eljutni a kiállításra, hiszen a rendezők vasárnap (október 20-án) is várják az érdeklődőket 14:30 óráig.