2024. április 18, csütörtök - Andrea

2021. Június 09. 14:36, szerda | Helyi

Múzeumok Éjszakája a Kiskun Múzeumban

Szeretettel várnak mindenkit Kiskunfélegyházán, a Kiskun Múzeumban 2021. június 26-án, szombaton 17 és 23 óra között a Múzeumok Éjszakáján.

Megelevenedik a múlt a Kiskun kerület székházában.
Tárlatjáró a Kiskunkapitánnyal - Játékos rajnaiforint-gyűjtés a Kiskun redemptusi cím megváltásához.

Életre kelnek a kiállítások! Látogassanak el a 19. századi börtönrabokhoz, betyárokhoz, foglárhoz, főzőasszonyhoz, szélmolnárhoz, csárdai tekerőlantoshoz, honfoglaló vitézhez, festőművészhez, repülőshöz vagy épp az obsitos katonához!

Múzeum épület kiállításai:
"Kincsek a raktárból" - régészeti kiállítás

/Milecz János terem/

Természettudományi tanulmánytár
/Somorjai-terem/

Fegyver tanulmánytár
/Boczonádi Szabó József-terem/

Vallási élet emlékei a Kiskunságban
/börtönkápolna/

Magyari Béla ezredes, vadászpilóta, kiképzett űrhajós, Kiskunfélegyháza díszpolgára - életút kiállítás

HOLLÓ LÁSZLÓ ALKOTÁSAI ÉS RELIKVIÁI - KÉPZŐMŰVÉSZETI TÁRLATBAN: RAJZOLJ TE IS! ISMERKEDÉS A KÉPZŐMŰVÉSZETTEL A HOLLÓ LÁSZLÓ KÉPZŐMŰVÉSZ KÖR TAGJAIVAL. PORTRÉFILM VETÍTÉS HOLLÓ LÁSZLÓ FESTŐMŰVÉSZRŐL.

Börtönmúzeum:
Bűn és bűnhődés a Magyarhonban.
A magyar büntetéstörténet emlékei a XVI – XIX. században

Hadak útján… katonatörténeti emlékek
/börtönmúzeum/

Híradástechnikai tanulmánytár
/Szita Mihály-terem/

Malomudvar:
Néprajzi tanulmánytár és szabadtéri kiállítás
/Szalay Gyula-terem/

Pajkos-Szabó-féle kiskunfélegyházi szélmalom
Árpád-kori veremház /rekonstrukció-szabadtéri kiállítás/

Múzeumudvar:
NÉPI ÉS SZÓRAKOZTATÓ UDVARI JÁTÉKOK.
SZABADTÉRI TERASZ: BÜFÉ, HAMBURGER, FAGYIZÓ.

Belépés csak védettségi igazolvánnyal rendelkező felnőtteknek és a 18 éven aluliak számára lehetséges!

Fotó: Múzeumok Éjszakája 2018

2024. Április 18. 08:00, csütörtök | Helyi

Szép eredmények a Tudásbajnokságon

A Batthyány Lajos Általános Iskola tanulói közül sokan részt vettek a Tudásbajnokság fordulóiban, közülük többen továbbjutottak a Bács-Kiskun vármegyei fordulóba. Sok szép eredményről számolhatunk be.

2024. Április 17. 19:05, szerda | Helyi

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon a szakértők szerint

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon, egyre többen érkeznek az országba azért, hogy megismerjék a magyar konyha remekeit

2024. Április 17. 15:38, szerda | Helyi

Ujjé a Ligetben nagyszerű

A MEDVE Matek szervezői abban hisznek, hogy izgalmas és élvezettel teli szellemi kihívásokon keresztül bárki közelebb kerülhet a matematika világához.

2024. Április 16. 17:27, kedd | Helyi

Dobogós eredmény országos angol versenyen

Kiemelkedő eredményeket értek el a mórások a HEBE Kft. angol nyelvű országos egyfordulós levelezős egyéni és csapatversenyén.