Városlista
2026. március 17, kedd - Gertrúd

Hírek

2016. December 30. 10:00, péntek | Helyi
Forrás: hirado.hu

Nagy árcsökkenés lesz a baromfipultoknál

Nagy árcsökkenés lesz a baromfipultoknál

A baromfihús és az étkezési tojás áfájának jelenlegi 27 százalékról 5 százalékra csökkentésével a Baromfi Termék Tanács várakozása szerint nőhet a belföldi baromfihús- és tojásfogyasztás

és csökkenhet a szürke- és a feketegazdaság aránya a termékpályán – írja a Népszava.

Az adócsökkentés egyenlő versenyesélyt teremt az ágazatnak, miután ez év január 1-jétől csak a sertés- tőkehúsok adótartalma csökkent – közölte Csorbai Attila, a tanács elnök-igazgatója.

Számítások szerint a baromfitermékek áfájának csökkentése országosan mintegy 55 milliárd forint fogyasztói megtakarítást jelenthet. A szakmai szervezet forgalmazási adataiból kalkulálva a magyar fogyasztók átlagosan évi 23 344 forintot költenek baromfihúsra, ebből csirkehúsra 16 793 forintot – mond­ta Csorbai.

Ma Magyarországon egy ember évente mintegy 30-32 kilogramm baromfihúst fogyaszt el, ha ehhez a különféle baromfihús-készítményeket is hozzászámítják, akkor a fogyasztás mintegy 40 kilogramm évente és fejenként. (A feldolgozott baromfikészítmények áfája jövőre továbbra is 27 százalék marad.)

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerinti tojásfogyasztási adatokkal számolva mintegy 8600 forint körüli összeget költenek az emberek tojásra egy évben, ez az áfa­csökkentés hatására 7110 forintra csökkenhet 2017-ben. A szakember szerint így jövőre a mostani 40 forint helyett 33 forint lesz a legolcsóbb fehérjeforrás darabja.

Az áfacsökkentés összességében 80 milliárd forintos bevételkiesést okozhat a költségvetésnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi

Álvásárlással csalták csapdába

Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.

2026. Március 14. 18:40, szombat | Helyi

Magyarok Vására Kiskunhalason

2026. március 15-én nagykorúvá válik a kiskunhalasi Magyarok Vására.

2026. Március 09. 20:22, hétfő | Helyi

Kapcsoljon, hogy hazaérjen!

Március 9–15. között országszerte fokozott ellenőrzés az utakon.