2024. április 18, csütörtök - Andrea

2020. Augusztus 12. 16:54, szerda | Helyi sport

Nagyatádon a kicsik oktatták a nagyokat

A hosszú távú IRONMAN verseny (3,8 km úszás, 184 km kerékpározás, 42 km futás) nagyatádi helyszínén „szupersprint” gálát rendeztek utánpótlás korú triatlon versenyzőknek.

A versenyen csak meghívottak vehettek részt; az országos ranglista első 6 helyzetje kapott meghívást. Kiskunfélegyházát a 3K Sportegyesület triatlonistái képviselték. Papp Laura és Csontos Dóra serülőként együtt indult a náluk idősebb ifjúságiakkal. Laura már a medencéből is elsőnek jött ki és bár a kerékpározásnál utolérték, a futásnál meglógott üldözői elől és végül utcahosszal nyerte a versenyt abszolútban, maga mögé utasítva a teljes ifimezőnyt. Természetesen korosztályában is első lett. Csontos Dóra is jól úszott, végig az élmezőnyben kerékpározott és futásban is csak egy ifi tudta megelőzni. Abszolútban 3., korcsoportjában 2. lett. Trungel-Nagy Kolos és öccse Zalán együtt indultak az összevont serdülő-ifjúsági mezőnyben. Ráadásul egy úszópályán úsztak és szinte azonos idővel jöttek ki a medencéből. Az iszonyatosan gyors kerékpározásnál felbomlott a „családi duó” végül Kolos 5. Zalán 4. lett korcsoportjában.

A díjakatak kép jobb szélén álló "KOKÓ"-tól vehették át.

Felkészítő edzők: Kornokovics Györgyi, Bozsó István