Városlista
2026. június 18, csütörtök - Levente

Hírek

2014. Március 08. 13:00, szombat | Belföld
Forrás: - szerk. -

Nálunk van Európa egyik legjobban őrzött energiakincse

Nálunk van Európa egyik legjobban őrzött energiakincse

A Makói-árokban ezermilliárd köbméter palagáz rejtőzik szakértői becslések szerint. Ez nagyjából Magyarország 100 évi gázfogyasztásával egyenértékű.

A Makói-árokban ezermilliárd köbméter palagáz rejtőzik szakértői becslések szerint. Ez nagyjából Magyarország 100 évi gázfogyasztásával egyenértékű. Ráadásul hazánkban további öt-hat hasonló terület található még.
A kitermelése még várat magára, ennek fő akadálya az, hogy az energiahordozó nehezen elérhető rétegekben található, és az alapvetően tengerentúli viszonyokra kifejlesztett technológia még nem tart ott, hogy azt nálunk gazdaságosan hozzák felszínre. A kitermelést a tulajdonviszonyok szabályozása is nehezíti, mert míg az Egyesült Államokban az adott terület tulajdonosát illeti a benne rejlő természeti kincs, addig Európában csak 6 méterig, azon túl az államé. A mélyben rejlő palagáz készlettel nem vagyunk egyedül Európában, hiszen Lengyelországban, Franciaországban, Romániában és az Egyesült Királyságban is találhatók efféle energiakincsek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld

Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén

Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -

2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld

Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését

Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.

2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét

Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet

A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.