2024. május 14, kedd - Bonifác

2014. Szeptember 27. 11:00, szombat | Sport
Forrás: Journal of the American College of Cardiology

Napi 5-10 perc futás is egészséges

A felmérést 55 ezer felnőtt bevonásával végezték és a táv mellett a sebességről is különös megállapítást tettek.

A Journal of the American College of Cardiology-ban megjelent tanulmány szerint napi 5-10percnyi rövid távú futással ugyanannyit tehetünk az egészségünkért, mint ha hetente egyszer hosszabban kocognánk. A felmérést 55 ezer felnőtt bevonásával végezték és a táv mellett a sebességről is különös megállapítást tettek: a 10 km/h-nál lassabb tempó éppolyan jótékony hatású, mint a gyorsabb futás. Ha valaki nagyon berzenkedik a futás ellen, jó ha tudják, hogy a kutatók szerint 15 perc séta válthat ki 5 perc futást. A rendszeres kocogás, legyen akár hosszú vagy rövid távú, átlagosan három évvel hosszabbíthatja meg az életet.