Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2017. Január 11. 09:55, szerda | Belföld
Forrás: mti

Nem dőlt meg a gázfogyasztási rekord az extrém hideg ellenére

Nem dőlt meg a gázfogyasztási rekord az extrém hideg ellenére

A gázfogyasztási rekord az elmúlt rendkívüli hideg napokon sem dőlt meg, a január 7-én mért 69 millió köbméteres fogyasztás jelentősen elmarad a 2006-ban mért felhasználási csúcstól, az ország gázellátása biztosított

- közölte az Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH). A hivatal az MTI kérdésére ismertette: télen az átlagos napi gázigény 45-50 millió köbméter, amelynek döntő többségét a lakosság használja fel. A mostaninál magasabb adatot mértek 2012. február 6-án, amikor 75 millió köbméter fogyott, a rekord pedig 2006. január 23-án volt, akkor 90 millió köbméteres volt a gázfelhasználás - ezektől jelentősen elmarad a szombati 69 millió köbméteres fogyasztás.

A villamosenergia-fogyasztás 6155 megawatt volt a múlt szombaton, lényegesen kisebb a 2016. december 8-án mért 6749 megawattos értéknél.

A MEKH adatai szerint a tavalyi fűtési szezonban (2015. szeptember 1. és 2016. február 28. között) 2,3 milliárd köbméter gázt fogyasztott el a lakosság.

Az új szabályok szerint az idei fűtési szezonra 1,975 milliárd köbméter földgázt kellett betárolni - ismertették. A hivatal becslése szerint 15,4 fok alatt 1 fok napi középhőmérséklet-változás naponta 2,1 millió köbméter földgázfelhasználás-változást okoz.

A MEKH tájékoztatása szerint a tárolói készlet az év első napján 2,3 milliárd köbméter volt, 0,3 milliárd köbméterrel kevesebb az egy évvel korábbinál. A biztonsági készlet több mint 900 ezer köbméter, ennek felhasználására azonban az elmúlt évek során nem volt szükség - tették hozzá.

A tárolókban lévő készletek, valamint a belföldi termelés és a vezetékrendszeren folyamatosan érkező import források elegendőek az ország ellátásához rendkívüli időjárás esetén is - hangsúlyozta a MEKH.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld

Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől

A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.

2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld

Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld

Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak

Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága