Városlista
2026. április 30, csütörtök - Katalin, Kitti

Hírek

2016. Május 19. 12:16, csütörtök | Helyi
Forrás: hirado.hu

Nem minden mérőóracsere a szolgáltató feladata

Nem minden mérőóracsere a szolgáltató feladata

A villany-, illetve a gázóra, valamint a bekötési vízmérő a szolgáltató tulajdona, ezeket ingyen cserélik, a mellékvízmérőt azonban a fogyasztónak kell hitelesíttetnie, s ennek költségeit is ő állja.

A fogyasztásmérőkben idővel elöregszenek azok a mechanikus alkatrészek, amelyek a pontos mérést biztosítják, ezért típustól függően 10-15 évente a szolgáltató kicseréli őket.

Mivel a villanyóra a szolgáltató tulajdona, ezért cseréje a fogyasztónak nem kerül semmibe, és semmilyen teendője nincs is vele, csupán annyi, hogy a szolgáltató szakembereit beengedje az ingatlanba, mondta Boros Norbert, az ELMÜ szóvivője a Kossuth Rádió Napközben című műsorában.

Az új elszámolás az új mérőóra állásával indul.

A gázóracsere a villanyóráéhoz hasonlóan történik, ez is a szolgáltató tulajdonát képezi, tízévente cserélik, tette hozzá Scherer Zsolt, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal szóvivője. A fogyasztónak ezzel sincs teendője és költsége.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 30. 16:52, csütörtök | Helyi

Történelmi kaland kicsiknek és nagyoknak az Aranymonostornál

2026. Április 30. 13:57, csütörtök | Helyi

Új közlekedési rend lép életbe a Lóúsztató érintett szakaszán

A Lóúsztató érintett útszakaszán az új forgalmi rend szerint az általános átmenő forgalom nem engedélyezett.

2026. Április 30. 13:36, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2026. Április 28. 14:31, kedd | Helyi

Helvécián újra életre kelnek a sínek