Hírek
2019. Január 24. 11:10, csütörtök |
Helyi
Forrás: hirado.hu
Nyári gumi okozta a tél eddigi legbrutálisabb balesetét
A tél eddigi legsúlyosabb közlekedési balesete történt hétfőn hajnalban Borsod megyében, az M3-as autópályán.
Négyen meghaltak, többen megsérültek, köztük egy két hónapos csecsemő. Egy benzinkútról kihajtó autó gyorsítás közben nekiütközött egy kamionnak, megpördült, majd a sztráda közepére vágódott, ahol több autó nagy sebességgel nekicsapódott.
Az M3-as autópályán hétfőn hajnalban, a 141–142. kilométerszelvény között történt a baleset, ahol a Budapest felé vezető úton, ötven méter körüli látótávolság mellett egy személyautó a parkolóból kikanyarodva a gyorsítósávban haladó teherautóba ütközött – ismertette a baleset körülményeit Pitkó László, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság alezredese az M1-en.
Mint mondta, az ütközés következtében az autó megpördült, és az utána érkező személygépkocsik belecsapódtak. A balesetben négy ember vesztette életét, egy sérült továbbra is életveszélyes állapotban van, egy súlyos, három könnyű sérült van.
A helyszíni vizsgálatok alapján megállapították azt is, hogy az autó, amelyben öten utaztak és amelynek utasai közül négyen meghaltak, nyári gumival közlekedett, nem felelt meg a télies útviszonyoknak – mondta az alezredes. Hozzátette: emellett kiderült az is, hogy az előbb említett jármű a látási viszonyoknak nem megfelelően, gyorsabb sebességgel közlekedett.
Az alezredes felhívta a figyelmet, hogy a télies útviszonyoknak megfelelően készüljünk fel, ha útnak indulunk, autónkat rendszeresen tartsuk karban, és az útviszonyoknak megfelelő sebességet alkalmazzuk. Mint mondta, inkább hajtsunk lassan és biztonságosan, ugyanis ezzel elkerülhetők a hasonló tragikus balesetek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 16. 11:22, hétfő | Helyi
Álvásárlással csalták csapdába
Elektromos cigaretta vásárlását ígérve csaltak csapdába egy férfit és apósát Kiskunfélegyházán a tettesek, majd fegyverrel fenyegetőzve vitték el az árut.
2026. Március 14. 18:40, szombat | Helyi
Magyarok Vására Kiskunhalason
2026. március 15-én nagykorúvá válik a kiskunhalasi Magyarok Vására.
2026. Március 09. 20:22, hétfő | Helyi
Kapcsoljon, hogy hazaérjen!
Március 9–15. között országszerte fokozott ellenőrzés az utakon.
