Hírek
2015. Március 28. 18:00, szombat |
Helyi
Forrás: Szabad Föld
ÓRAÁLLÍTÁS!
Március utolsó hétvégéjén kezdődik a nyári időszámítás: tehát 28-ról 29-re, azaz máról holnapra virradóra éjszaka 2-kor egy órával előreigazítjuk óráinkat.
Március utolsó hétvégéjén kezdődik a nyári időszámítás: 28-ról 29-re, azaz szombatról vasárnapra virradóra éjszaka 2-kor egy órával előreigazítjuk óráinkat.
Ezt a 60 percet október utolsó hétvégéjén „visszakapjuk” majd. A nyári időszámítást 1976-ban, három évvel az egész világot megrázó első olajárrobbanás után vezették be Franciaországban. Magyarországon 1980 óta van érvényben. Felmérések szerint nálunk a kétféle időszámítás segítségével egy nagyobb város egész évi villamosenergia-igényének megfelelő – csaknem 200 gigawattnyi – áramot lehet országos szinten megtakarítani.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 01. 15:21, szombat | Helyi
Tájékoztatás a közterületi öntözéssel kapcsolatban
Az elmúlt napokban a közösségi médiában több hozzászólás és kérdés is érkezett azzal kapcsolatban, hogy a jelenlegi vízkorlátozás idején miért működik egyes helyeken a közterületi öntözés, illetve a város szökőkútjai.
2026. Augusztus 01. 00:03, szombat | Helyi
Energiatakarékossági intézkedéseket vezetnek be Kiskunfélegyházán
A rendkívüli hőség és az országos villamosenergia-ellátási helyzet miatt energiatakarékossági intézkedéseket rendelt el Kiskunfélegyházán Csányi József polgármester.
