2024. április 23, kedd - Béla

2013. Május 27. 17:57, hétfő | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Országos mazsorett fesztivál Félegyházán

Hangulatkeltő felvonulással kezdődött május 25-én a XV. Kiskun Országos Mazsorett Fesztivál. A csoportok három zenekar kíséretében indultak a Városházától a Kossuth szakközépiskoláig. Rendezvényt Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke nyitotta meg, köszöntőt mondott Kapus Krisztián polgármester, országgyűlési képviselő. A fesztiválon közreműködő Kiskunfélegyházi Koncert Fúvószenekar, a Kiskunmajsai Ifjúsági Fúvószenekar és a Kecskeméti Ifjúsági Fúvószenekar az eddigi munka jutalmaként egy-egy kupát vehetett át Jankovszki Zoltánné Andreától, a Kiskunfélegyházi Mazsorett Egyesület művészeti vezetőjétől.
A lányok négy korcsoportban mutatták be a koreográfiáikat. Az első korcsoportban 6-10 éves gyerekek, a második korcsoportban 10-14 éves lányok, a harmadik korcsoportban 14-18 éves, míg a felnőtt korcsoportban 18 éven felüli hölgyek produkcióit láthatta a közönség. A második, harmadik és felnőtt korcsoportban nemcsak a hagyományos show kategória, hanem a pom-pon kategória is jelen volt. Ebben a műfajban szintén fúvószenére táncoltak a lányok, de nem a hagyományos indulókra, hanem könnyedebb zenei műfajokra.
Fellépő csoportok:
1. Biharnagybajom – NAPRAFORGÓ – SZIVÁRVÁNY csoport
2. Eger – RUBN csoport
3. Eger – CSILLAGFÉNY csoport
4. Eger – GYÉMÁNT csoport
5. Hajdúdorog – GYÖNGYVIRÁG csoport
6. Hajdúnánás – ZAFÍR csoport
7. Hosszúpályi – CSILLAG csoport
8. Kiskőrös – CSILLAGFÉNY csoport
9. Kiskőrös – VADMACSKÁK csoport
10. Kiskőrös – ZAFÍR csoport
11. Kiskunfélegyháza – NEFELEJCS csoport
12. Kiskunfélegyháza – PILLANGÓ csoport
13. Kiskunfélegyháza – SZIVÁRVÁNY csoport
14. Kiskunfélegyháza – CSILLAGFÉNY csoport
15. Kiskunfélegyháza – SZÁZSZORSZÉP csoport
16. Solt – SZIVÁRVÁNY csoport
17. Solt – MOSOLY csoport
18. Solt – TAVITÜNDÉR csoport
A fesztivál díszvendége és egyben a zsűri tagja Dohos László, Liszt-díjas karnagy, a Debreceni Egyetem Zenei Konzervatóriumának docense, a Magyar Fúvószenei és Mazsorett Szövetség elnöke, a zsűri elnöke Jónásné Bacsó Mónika, a Szövetség elnökségi tagja, a Debreceni Majorette Együttes csoportjainak vezetője, tagjai Rábai Szilvia, a Békéscsabai Mazsorett Együttes vezetője és Bognár Imre a Tiszaújvárosi Mazsorett csoportok művészeti vezetője voltak.
Az eredményekről hamarosan beszámolunk.