2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2021. Április 16. 11:55, péntek | Helyi
Forrás: Kiskunfélegyházi Dózsa György Általáno Iskola

Összefogással újult meg a Dózsa Iskolában a játszóeszköz

A Kiskunfélegyházi Dózsa György Általános Iskolában a gyermekközpontúság mindig is fontos szerepet játszott.

Az iskolai környezet kialakítása nemcsak az esztétikus, motiváló tanulási környezet biztosítása érdekében fontos az iskola számára, hanem a pihenésre, a kikapcsolódásra biztosított helyszín igényes és változatos kialakítása miatt is.

“Az élet játék, játszom hát! Nem butaságból játszom át,
nagyon is bölcs, ki ezt teszi. Az élet élét elveszi.
Mert boldog az a pillanat, mikor az idő száll, szalad,
s a szívemben nincs félelem, s lelkem összhangban él velem. ”

(Aranyosi Ervin: Játék az élet)

Az Összefogás a Dózsás Gyermekekért Alapítvány és a Kecskeméti Tankerületi Központ összefogása példaértékű volt. Eredményeként egy nagyon színes, különböző mozgásokat fejlesztő játszóeszköz került kialakításra az iskola udvarán.

Az IPS-Gyermekszem mint kivitelező minőségi alapanyagokból, színvonalas munkát végezve valósította meg a Dózsa iskolába járó gyermekek álmát.

Köszönet illeti azokat a segítőket, akik a projekt megvalósításában közreműködtek. Az Önkormányzat részéről Ódor László és csapata támogatta a munkát, és az iskola férfi tanár kollegái is kivették részüket a munkálatokból a játszótér megvalósítása során.

A műszaki átadást követően nagy örömmel fedezték fel a gyermekek az új játszóeszközt.

Az intézmény vezetősége és tanárai bíznak abban, hogy az iskola újbóli megnyitását követően több éven keresztül fog örömet okozni a gyermekeknek.

Címkék: Dózsa iskola