2024. május 7, kedd - Gizella

2014. Április 10. 07:49, csütörtök | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

Panelfelújítás az Asztalos János utcában

Megfelelő ütemben halad a hatvanlakásos Asztalos J. u. 2-8. számú társasház energetikai felújítása. Az önkormányzat közel tízmillió forinttal támogatta a 100 millió forintot meghaladó beruházást. A munkák márciusban kezdődtek, a befejezési határidő június eleje – mondta el a Félegyházi Hírek érdeklődésére Kapus Krisztián polgármester, a körzet önkormányzati képviselője.

A város önkormányzata 2009-ben döntött arról, hogy 9.455.046 forinttal támogatja az Asztalos J. u. 2-8. szám alatti társasház energetikai felújítását. A beruházásra szánt 100 millió forint fedezi az első lakószint alatti födém és a külső homlokzatok szigetelését, a nyílászárók cseréjét, a tető víz-és hőszigetelését, a közös helyiségek nyílászáróinak cseréjét és a fűtés átalakítást is. A szakemberek már kicserélték az épület nyílászáróit, elkészült a gépészeti munka, a hőszigetelés több mint fele. Rövidesen elkezdik az épület város felőli oldalfalának festését. A lakók ez idáig elégedettek a kivitelező munkájával.

A beruházás jelenleg már meghaladta a 60%-os készültségi fokot, így Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata átutalja a Fortuna Lakásfenntartó Szövetkezetnek megítélt támogatást.

Az elmúlt négy esztendőben több mint 540 panellakás újult meg városunkban, melyhez az önkormányzat 91 millió forinttal járult hozzá – tette hozzá a polgármester.

2024. Május 06. 08:23, hétfő | Helyi

Oktatási Hivatal: ma kezdődik a május-júniusi érettségi vizsgaidőszak

A nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival ma kezdődik a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka.

2024. Május 06. 07:29, hétfő | Helyi

Sok kiváló tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit a Móra Ferenc Gimnáziumban

A Móra Ferenc Gimnázium 2024. május 3-án (pénteken) tartotta ballagási ünnepségét.

2024. Május 05. 12:12, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból