Hírek
2019. Június 05. 18:07, szerda |
Helyi
Forrás: petofiszallas.hu
Petőfiszállás küldöttsége Csíksomlyón
Nagy előkészületek mellett 2019. június 1-én Csíksomlyóra látogatott Ferenc pápa. Az ünnepi szentmisén Petőfiszállás küldöttsége is részt vett Szász János polgármester vezetésével.
Az utat sok szervezés és utánajárás előzte meg, a mise előtt pedig az időjárás nehezítette a zarándokok dolgát. De a kitartás jutalmaként, a szentmise kezdetekor elállt az eső.
A küldöttség tagjainak egy életre szóló felejthetetlen élményt adott, hogy ott lehettek, hallhatták a Szentatya tanítását. Nem utolsó sorban pedig Ferenc pápa közvetlen közelében együtt imádkozhattak Pálosszentkútért, Petőfiszállásért, Magyarországért.
A mise után Szász János polgármester találkozott Dr. Áder Jánossal, Magyarország köztársasági elnökével. A résztvevők lelkileg feltöltődve, élményekkel telve tértek haza.
(Képek: petofiszallas.hu)
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 29. 17:36, csütörtök | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.
2026. Január 29. 15:13, csütörtök | Helyi
Forgalmi rend változás a Mónus Illés utcában
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a Mónus Illés utcában a mai naptól egyirányúsítás lép életbe.
2026. Január 26. 13:59, hétfő | Helyi
Visszatekintés a Koppány Íjászok 2025-ös esztendejére
A Kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző és Sportegyesület 2009 óta működik. Rendezvényszervező, közösségépítő, hagyományőrző és íjász sporttevékenységet folytat.
2026. Január 23. 11:20, péntek | Helyi
Közös imádság városunkért az Ótemplomban
Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepéhez közeledve 2026. február 1-jén, vasárnap reggel 9 órakor szentmisét mutatnak be Kiskunfélegyháza városáért az Ótemplomban.












