Városlista
2021. május 6, csütörtök - Ivett

Hírek

2021. Május 04. 08:25, kedd | Helyi

Program a falusi kisboltok megmaradásáért

Program a falusi kisboltok megmaradásáért

GINOP-5.3.5-18-2020-00184

Elindult a Kereskedők és Vendéglátók Országos Érdekképviseleti Szövetsége (KISOSZ) és a COOP Bács-Kiskun Megyei Szövetsége által vezetett Európai Uniós támogatással megvalósuló projekt, melynek célja a kiskereskedelmi ágazatban működő kisboltok működésének elősegítése.

A projekt keretében a régióban érintett vállalkozókkal készített önkéntes kérdőíves felmérés eredményeképpen készülő tanulmány a feltárt problémákra kínál majd megoldási javaslatokat, melyek a későbbiekben tanácsadók, képzések, rendezvények keretében kerülnek átadásra a célcsoport számára.

Az érdekképviseletek kiemelt célja, hogy a projekt szolgáltatásaival támogassák a munkaerőpiaci alkalmazkodóképesség fejlesztését a falusi kisboltok körében, továbbá azok pályázati részvételét a Magyar Falu programban.

Ezek érdekelhetnek még

2021. Május 06. 16:26, csütörtök | Helyi

Határontúli magyar gyerekeket ajándékoztak meg a Dózsa iskola tanulói

Egynek minden nehéz, soknak semmi sem lehetetlen – mondta Széchenyi István, a legnagyobb magyar.

2021. Május 06. 12:49, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban friss anyakönyvi híreinket olvashatják.

2021. Május 05. 16:08, szerda | Helyi

Százhetvenegy millió forintot szán a kormány fogyatékos személyeket segítő programokra

A kormány számára fontos, hogy a fogyatékossággal élők minden támogatást megkapjanak az önálló életvitel kialakításához.

2021. Május 05. 14:26, szerda | Helyi

Az LMP javaslatai a szociális és gazdasági válságkezelésre

Az LMP 6 pontos gazdasági mentőcsomagot dolgozott ki a szociális és a gazdasági válságkezelésre.