2024. június 7, péntek - Róbert

2024. Május 13. 12:49, hétfő | Helyi sport

Pünkösd havát is versenyzéssel kezdték a Koppányok

2024. május 4-én a Kecskeméti Íjászegyesület a Műkertvárosi Sportcentrumban rendezte meg az történelmi örömíjász versenyét, gyönyörű erdős, tavas, madár csicsergős környezetben.

A verseny a kategóriájához hűen valóban örömíjászat volt, sok közeli, jól lőhető célokkal. Az idő is kegyes volt a Koppányok népes csapatához, mert végig ragyogó napsütésben versenyeztek.

Eredmények:
Vadász íjjal és favesszővel: Kis Mónika 2., Tamáskovics Gyula 3. (565 pont), Dinnyés Gyula 4., (565 pont, 1-el kevesebb 10-es találat), Füleki Imre 3. helyezést ért el.
Vadász íjjal és karbon vesszővel: Tóth Milán 6. helyezést ért el.
Modern pusztai íjjal: Bicskeiné Csányi Mária 2. Fekete Boglárka 2., Füleki Bianka 3., Csatlós Norbert 4., Szeibert Imre 6., Kövecses Zsuzsanna 8., Bicskei István 9., Nagy Zoltán 19. helyen zárta a versenyt.
Barebow íjjal: Tóth Mihály 1., helyen végzett.

Ugyanezen a napon 2024. május 4-én Kiss Tibor Koppány Íjász Foktőn versenyzett az Éjsólyom Íjász Sport és Kulturális Egyesület által rendezett 3D versenyen. Alapvetően nehéz pályákat építenek, így tették ezt most is. Számszeríjjal lőtt Tibor, nagyon komoly szereplőkkel a kategóriájában. Félpályától az íjja technikai problémáival küzdött Tibor, de szerencsére a sportszerű és évtizedekkel tapasztaltabb számszeresek segítettek, hogy végig tudja lőni a versenyt. Sok tapasztalatukat megosztották Tiborral, ezzel segítve őt versenyzésben. Kiss Tibor számszeríjjal a hatodik helyen zárta a versenyt.