2024. április 23, kedd - Béla

2021. Október 09. 08:46, szombat | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Rákóczi hamvai Kiskunfélegyházán

E címmel tartanak ismeretterjesztő-zenés előadást október 10-én, vasárnap 18 órakor a Szent István Templomban.

A hamvak Magyarországra érkezésének 115. évfordulóját ünnepeljük, az urnát szállító vonat megállt városunkban, a megyei küldöttség is Kiskunfélegyházán rótta le kegyeletét II. Rákóczi Ferenc előtt és ünnepség keretében köszöntötték a hazaérkezést.

Dr. Kőfalviné dr. Ónodi Márta tudományos munkája a témában 10 évvel ezelőtt született, a rendezvény ötletgazdája, dr. Tóth Ákos bukkant rá az írásra az évforduló kapcsán. Megemlítette a szerzőnek az előadás ötletét, aki örömmel bólintott rá, majd további közreműködők csatlakoztak a csapathoz, így az előadás szereplői lesznek:

• Dr. Kőfalviné dr. Ónodi Márta – előadás,
  • Dr. Kőfalvi Tamás – felolvasás,
  • Fazekas Tamás – ének, orgona,
  • Dr. Francia László – tárogató,
  • Dr. Tóth Ákos – tárogató.

Dr. Tóth Ákos a Félegyházi Közlöny munkatársának elárulta, hogy annak idején is az ünnepség javarészt a templomban zajlott, ezért esett erre a helyszínre a választásuk, illetve az orgona és tárogató együttes megszólaltatása is itt lehetséges, csodálatos akusztikai élményt nyújtva.

Az előadást ajánlja a történelem iránt érdeklődőket, idősebbeknek, fiatalabbaknak, azoknak, akik szeretik a korabeli dallamokat. Fontos esemény ez, ami kapcsolható Rákóczihoz és Kiskunfélegyházához, és amit nekünk érdemes ismerni.

A rendezvény jótékony célt is szolgál: a közösségi ház berendezésére fordítják az este folyamán összegyűlt összeget.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2024. Április 22. 14:08, hétfő | Helyi

Családi délelőttöt tartottak a könyvtárban

A Föld napja alkalmából családi délelőttre invitálták az érdeklődőket a Petőfi Sándor Városi Könyvtárba.

2024. Április 22. 13:49, hétfő | Helyi

Batthyánys harcművészek

Muay Thai házibajnokságot rendeztek Kiskunfélegyházán.