Városlista
2026. június 15, hétfő - Jolán

Hírek

2014. November 27. 10:20, csütörtök | Belföld
Forrás: origo.hu

Razzia volt a nagybanin

Razzia volt a nagybanin

Három tonna ismeretlen eredetű terméket foglaltak le és semmisítettek meg az ellenőrök a Budapesti Nagybani Piacon.

Három tonna ismeretlen eredetű terméket foglaltak le és semmisítettek meg az ellenőrök a Budapesti Nagybani Piacon.

A hatóságok 2,1 tonna ipari kivit, jelölés nélküli karfiolt és uborkát koboztak el és zúztak be. A NAV és a Nébih ellenőrei 2,5 mázsa szaloncukrot is lefoglaltak.

Az összehangolt ellenőrzést a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, valamint a Nébih Kiemelt Ügyek Igazgatósága és Növény-, Talaj- és Agrárkörnyezet-védelmi Igazgatósága végezte.

Az árusoknál elsősorban a nyomonkövethetőséggel és a jelölési szabályok betartásával volt probléma. Az ellenőrzés pozitív tapasztalata, hogy több árus, akiknél korábban hiányosságokat találtak, most a jogszabályoknak megfelelően kezelte termékeit.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld

Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet

Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.

2026. Június 15. 06:38, hétfő | Belföld

OGY - Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását a parlament

Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását az Országgyűlés hétfőn.

2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld

Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat

A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.

2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok

Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít