2024. május 2, csütörtök - Zsigmond

2017. Augusztus 03. 16:31, csütörtök | Helyi
Forrás: police.hu

Rendőrkézen a kábítószer-kereskedők

A rendelkezésre álló adatok alapján a gyanúsítottak másfél évig kínálták és árulták a kábítószert kecskeméti és kiskunfélegyházi lakosoknak.

A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Vizsgálati Osztálya jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást F. Éva 30 éves és S. Zoltán 35 éves kecskeméti tartózkodási helyű, valamint kábítószer birtoklása bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt egy 35 éves kecskeméti férfi ellen.

A rendőrök Kecskeméten, a Dunaföldvári út egyik parkolójában 2016. június 11-én 17 óra 10 perckor intézkedés alá vontak egy 35 éves helyi férfit, akinél a ruházatátvizsgálás során 4,49 gramm marihuánát és 2,35 gramm speed-et találtak.

A nyomozók pár órán belül beazonosították és elfogták a férfinak kábítószert értékesítő F. Évát. A nő a gyanú szerint társával, S. Zoltánnal 2015 januárjától 2016. június 11-ig - elfogásukig - több alkalommal árultak kecskeméti és kiskunfélegyházi lakosoknak kábítószert.

A házkutatás során 102,63 gramm kokain hatóanyagot tartalmazó fehér port, 46,55 gramm kábítószergyanús növényi anyagmaradványt és 32,25 gramm amfetamin hatóanyagot tartalmazó fehér port, valamint nagyobb összegű készpénzt, személygépkocsikat és a kábítószerek méréséhez, adagolásához, csomagolásához szükséges eszközöket foglaltak le a nyomozók.

F. Évát és S. Zoltánt 2016. június 11-én őrizetbe vették a nyomozók, 2016. június 13-án elrendelték előzetes letartóztatásukat. A 35 éves kecskeméti férfi szabadlábon védekezik.

A Bács-Kiskun Megyei Rendőr főkapitányság Vizsgálati Osztálya a nyomozást a napokban befejezte és az eljárás során keletkezett iratokat vádemelési javaslattal a Bács-Kiskun Megyei Főügyészségnek küldi meg.

2024. Május 01. 20:00, szerda | Helyi

Régmúlt idők varázsát csalogatta elő a majális

Megtelt a Parkerdő szórakozni vágyó közönséggel május 1-jén. A ragyogó napsütésben színes programok sora várta az érdeklődőket egész nap.

2024. Május 01. 15:17, szerda | Helyi

TeSzedd akció Petőfiszálláson

A föld napja alkalmából a Róna Vadásztársaság és a Petőfiszállási Polgárőr Egyesület Petőfiszállás vadászterületén a \"TE SZEDD\" mozgalomhoz csatlakozva, a természetben "felejtett" lakossági hulladékot gyűjtött 23 fővel.

2024. Április 30. 09:23, kedd | Helyi

Majális a Parkerdőben

2024. Április 30. 09:08, kedd | Helyi

Forgalmirend-változás a Zöld Nap alatt