2024. május 1, szerda - Fülöp

2015. Március 06. 15:59, péntek | Helyi
Forrás: Főplébánia

Sarlós Boldogasszony Főplébánia hirdetései

1) Ma este 5 órától litániát imádkozunk.
2) A nagyböjti időben szerdán és pénteken keresztúti ájtatosságot tartunk este fél 5 órától.
3) Hétfőn az esti szentmise után Bibliaóra, Kedden filmklub. A programokra szeretettel várjuk a kedves testvéreket.
4) Nagyböjt péntekjein hústilalom van.
5) Március 12.-13.-14.-én nagyböjti lelkigyakorlat lesz templomunkban, amit Bajkó Zoltán pálmonostori plébános atya fog tartani a 17.30-kor kezdődő szentmisék keretében. A lelkigyakorlat befejezése a vasárnapi fél 11-es szentmisén lesz, melyet dr. Bábel Balázs, egyházmegyénk főpásztora fog bemutatni. Minden érdeklődőt szeretettel hívunk és várunk.
6) Március 13.-án Pénteken, a Boldogságos Szűz Mária Fatimai jelenésére emlékezünk, családjainkért imádkozunk. Szentmisék reggel 7, déli 12, és este fél 6 órakor lesznek, rózsafűzért imádkozunk délelőtt fél 12 órától. Este 7 órakor ifjúsági mise lesz a Kalmár kápolnában.
7) Kedden és Pénteken 9-től 11-ig Karitász vásár van a Jókai utca 1 alatt.
8) Jövő vasárnap elsőáldozásra való felkészítés lesz a fél 11 es szentmisére után.
9) Március 15.-én vasárnap, gyűjtés lesz a kárpátaljai testvérek javára.
10) Adóbevallások ideje van. Kérjük támogassák adójuk 1%-ával a Katolikus Egyházat és az Ótemplom Alapítványt.
11) Szentmiséket lehet egész évben előjegyeztetni a plébánián.
12) Zarándokutat szervezünk Romába és Lourdesba. Érdeklődni a plébánia hivatalba lehet.
13) Isten éltesse mindazokat, akik a héten ünneplik névnapjukat, születésnapjukat vagy házassági évfordulójukat, Isten gondviselő jósága kísérje őket egész életükben.

2024. Május 01. 15:17, szerda | Helyi

TeSzedd akció Petőfiszálláson

A föld napja alkalmából a Róna Vadásztársaság és a Petőfiszállási Polgárőr Egyesület Petőfiszállás vadászterületén a \"TE SZEDD\" mozgalomhoz csatlakozva, a természetben "felejtett" lakossági hulladékot gyűjtött 23 fővel.

2024. Április 30. 09:23, kedd | Helyi

Majális a Parkerdőben

2024. Április 30. 09:08, kedd | Helyi

Forgalmirend-változás a Zöld Nap alatt

A Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal Városüzemeltetési Osztálya tájékoztatja a járművezetőket, hogy május 2-án, csütörtökön 08:00-11:00-ig a Zöldnap nap miatt az alábbi forgalmirend változásra számíthatnak:

2024. Április 30. 08:40, kedd | Helyi

A fészkelő erdei fülesbaglyok állományának felmérésében segíthet a lakosság

Az erdei fülesbaglyok fészkelő állományának felmérésében kéri a lakosság segítségét a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).