Hírek
2017. Március 15. 12:00, szerda |
Helyi
Forrás: hazipatika.com
Segítséget kapnak a magyar cukorbetegek
Ezentúl Magyarországon is elérhető az okostelefonos alkalmazással működő Guardian Connect folyamatos glükózmonitorozó rendszer, amely azon cukorbetegek mindennapjait könnyíti meg,
akik naponta több alkalommal inzulininjekciót használnak - jelentette be a Medtronic Hungária Kft.
A konstrukció apró szenzora a szubkután (bőr alatti) cukorszinteket méri 5 percenként (nagyjából naponta 288-szor), és ezeket az adatokat az okostelefon alkalmazásba küldi, hogy a cukorbeteg könnyedén ellenőrizhesse azokat.
A rendszer előnye, hogy valós idejű információkkal szolgál használójának aktuális cukorértékéről, ami óriási biztonságérzet ad, hiszen így elkerülhetőek a váratlan rosszullétek. A technológia azt is lehetővé teszi, hogy a cukorbeteg hozzáférést biztosítson és cukoradatait megossza hozzátartozóival és az orvosával is. Ez a szintű kontroll pedig nagyban hozzájárulhat ahhoz, hogy a diabétesz hosszú távú szövődményeinek kockázata is jelentősen csökkenjen a technológiát használó diabéteszesnél.
Kapcsolat a kezelőorvossal
Az inzulininjekciót használók naponta több alkalommal valós idejű betekintést kapnak a szenzor segítségével glükózadataikba közvetlenül az okostelefonjukon. Személyre szabható értesítéseket kaphatnak, ha glükózszintjük az előre beállított szintek fölé vagy alá megy.
Ez a rendszer az első és egyetlen mobil folyamatos glükózmonitorozó rendszer (CGM) személyre szabható SMS értesítésekkel, mellyel a kezeléssel megbízott személyek riasztást kapnak a túl magas vagy alacsony glükózértékekről bármilyen csatlakoztatott mobilkészülékükön. A rendszer naponta automatikusan feltölti az adatokat a CareLink terápiakezelő adatbázisba, melynek köszönhetően mind a cukorbeteg, mind kezelő orvosa mentesül a napi adatfeltöltés terhe alól. A szoftver pedig az adatokból könnyen értelmezhető jelentéseket készít a kezelés optimalizálásához.
Hamarosan Androidon is
A rendszert a Magyarországon elsőként kipróbáló 1-es típusú cukorbetegek is pozitívan értékelték. Ők összességében a biztonságot emelték ki elsődleges szempontként például az éjszakai folyamatos monitorozás és a beépített jelzőrendszernek köszönhetően. Az okostelefonos alkalmazás egyelőre iOS mobiltelefonokon érhető el. A fejlesztők jelenleg dolgoznak az androidos verzión.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 12. 11:49, péntek | Helyi
Augusztusban érvényüket vesztik a régi, könyv formátumú személyazonosító igazolványok
2026. Június 12. 11:42, péntek | Helyi
Vasárnap országos vásár Kiskunfélegyházán
Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2026. június 14. (vasárnap).
2026. Június 11. 14:12, csütörtök | Helyi
Elektromos rollerek használatának korlátozását kezdeményezi a városvezetés
A tegnapi napon súlyos elektromos rolleres baleset történt a Kossuth Lajos utcán. A sérültnek ezúton is mielőbbi és teljes felépülést kívánok.
2026. Június 11. 14:05, csütörtök | Helyi
Anyakönvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják
