Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2015. Január 14. 12:32, szerda | Belföld
Forrás: bankmonitor.hu

Sokaknak jelentősen megdrágult a készpénzhez jutás! Köztük vagy Te is?

Sokaknak jelentősen megdrágult a készpénzhez jutás! Köztük vagy Te is?

Az év elejétől jócskán „megdrágult” a készpénzfelvétel azon banki ügyfeleknek, akiknek továbbra sincs bankkártyájuk.

Az év elejétől jócskán „megdrágult” a készpénzfelvétel azon banki ügyfeleknek, akiknek továbbra sincs bankkártyájuk. A törvény által biztosított haladék az előző év végével ugyanis lejárt, a jogszabályi díjmentes 150 ezer forintos készpénzfelvétel mára csak és kizárólag bankkártyával jár. Ha nem vagy saját pénztárcád ellensége, akkor érdemes a tanácsainkat megfontolnod!

Míg a banki ügyfelek zöme bankautomatán (ATM) keresztül használta ki jogszabályi díjmentes készpénzfelvételi keretét, addig egy szűk rétegnek erre bankfióki pénztárban volt korábban lehetősége. A múlt idő használata nem véletlen, ugyanis a törvény alapján ezzel utoljára a tavalyi év végén élhettek az ügyfelek.

Éppen itt az ideje változtatni a szokásokon!

A díjmentes pénztári készpénzfelvételi lehetőség megszűnésével, komoly költségekkel kell számolniuk azon banki ügyfeleknek, akik nem változtatnak eddigi szokásaikon. Félreértés ne essék, szó nincs új keletű dolgokról, hiszen a bankfióki pénztárban történő készpénzfelvétel mindig is drága mulatság volt, és ez ma sincs másként.

Igen jól látjuk, hogy már 50.000 Ft egy összegben történő felvétele is átlagosan közel 1.000 Ft-os költséget jelent. Ez éves szinten 12.000 Ft többletkiadást eredményez, ha a felvételt hónapról-hónapra megismételjük! Nem beszélve arról, ha ne adj Isten több részletben és/vagy nagyobb összeget veszünk fel. És persze arról se feledkezzünk meg, hogy a fenti táblázatban átlagok szerepelnek. Szélsőséges esetben még az is előfordulhat, hogy 3.100 Ft-unk bánja adott hónapban a készpénzfelvételt (150.000 Ft két egyenlő részletben történő felvételénél, ehhez azonban a vizsgálatba bevont legdrágább díjazású számlacsomaggal kell rendelkeznünk).

Mégis milyen lehetőségek kínálkoznak?

Ha továbbra is élvezni kívánjuk a törvény által biztosított díjmentes készpénzfelvételi lehetőséget, akkor bizony semmi sem ment meg attól, hogy végre igényeljünk egy bankkártyát. Teljesen jogos felvetés, hogy a plasztiknak is lehetnek költségei, de ezúton szeretnénk megnyugtatni mindenkit, hogy a pénztári készpénzfelvételhez képest ennek díja elenyésző (már ha egyáltalán van). Egy elektronikus bankkártyát ugyanis még a legrosszabb esetben is 4.000 Ft körüli éves díj ellenében megkapunk számlavezetőnktől. Arról nem is beszélve, hogy az általunk vizsgált 12 számlacsomag felénél az első évben egyáltalán nem kell a kártyáért fizetnünk, sőt kettőnél még a második évben is díjmentes a plasztik.

Költség oldalról tehát nem lehet több kifogás, hiszen a jogszabályváltozás miatt most még többet takaríthatunk meg egy bankkártyával, mint bármikor korábban. Ha pedig egyszer költségfaragásba kezdünk, akkor érdemes egyúttal a bankok számlavezetési ajánlataira is egy pillantást vetnünk!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 02. 07:26, hétfő | Belföld

Ma indul az Otthoni Energiatároló Program

Hétfőn 10 órakor elindul az Otthoni Energiatároló Program pályázati szakasza, a jelentkezők 2,5 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphatnak korszerű akkumulátor telepítéséhez

2026. Február 01. 14:00, vasárnap | Belföld

Orbán Balázs szerint ukrán jólét lesz a magyar jövőből, ha nem vigyázunk

Ha nem vigyázunk, elveszik a magyar jövő és ukrán jólét lesz belőle - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója a Digitális Polgári Körök (DPK) által szervezett háborúellenes gyűlésen szombaton Hatvanban.

2026. Február 01. 08:31, vasárnap | Belföld

Csézy is csatlakozott a Tiszához

Hatalmas örömmel jelentem be, hogy Csézy lesz a TISZA képviselőjelöltje a mezőkövesdi központú Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 7-es választókerületben - írta ki Facebook-oldalára Magyar Péter.

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.